تبلیغات
آخرین عناوین خبری
18:40 يكشنبه 31 شهريور 1392 اتفاقاتی که در سایه بدحجابی گریبانگیر آقایان می‌شود

18:26 يكشنبه 31 شهريور 1392 برنامه ریزی کاخ سفید برای دست دادن روحانی و اوباما در راهروی سازمان ملل

18:25 يكشنبه 31 شهريور 1392 پاسخ نیکزاد به ادعای وزیر بهداشت؛ حتی یک ریال از بودجه سلامت برای ساخت مسکن مهر هزینه نشده است

18:22 يكشنبه 31 شهريور 1392 دولت با چه رویکردی به مذاکره با غرب می‌رود؟ فردای پس از مذاکره

18:13 يكشنبه 31 شهريور 1392 آیا نظام سیاست خود را تغییر داده است؟

17:46 يكشنبه 31 شهريور 1392 نسخه چاپيارسال به دوستان رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان - مجارستان علی‌اکبری با غلبه بر نفر سوم المپیک به یک‌چهارم نهایی رسید

17:44 يكشنبه 31 شهريور 1392 ز حرف هایم عقب نشینی نمی کنم ، سوال نکرده تهمت نزنید/ رسما بخواهند مخلص کمیته انضباطی فدراسیون هم هستم دایی: لقب اسطوه‌ را از من بگیرید تا حرف‌هایم را بزنم/ چشم ندارید یک خانه ۴۰۰ متری داشته باشم؟

17:35 يكشنبه 31 شهريور 1392 برای بررسی دلایل عزل رئیس دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد حضور دانشجو و یک عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد در جلسه کمیسیون آموزش

17:30 يكشنبه 31 شهريور 1392 کرکره کسر امتیاز را پایین نکشیده‌ایم عبداللهی: شکایتی از بازی پرسپولیس و سپاهان به کمیته انضباطی نرسیده است

14:33 شنبه 22 تير 1392 به همراه ۵ مصوبه دیگر و در نامه‌های جداگانه به «احمدی‌نژاد» لاریجانی باز هم مصوبه «مهرآفرین» را رد کرد

  خبرها
ليست صفحات :  ۱ .::. ۲ 

خبرگزاری اسلامشهر:


رئیس قوه قضاییه معتقد است تعدادی از مواد قانون جدید مجازات اسلامی نظیر مواد ۳۹، ۴۰ و ۴۳ دارای اشکال قانونی اساسی و شبهه فقهی است.

!

به گزارش اسلامشهر نیوز به نقل از خبرگزاری فارس روز 5 تیر امسال آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در همایش سراسری قوه قضاییه نسبت به برخی از مواد قانون جدید مجازات اسلامی ایرادات شرعی و قانونی وارد دانست.

در زیر متن کامل سخنان آیت الله صادق آملی لاریجانی در خصوص قانون جدید مجازات اسلامی آورده شده است.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به تصویب قانون جدید مجازات اسلامی گفت: ما هم‌اکنون با چند قانون مهم از جمله قانون مجازات اسلامی، قانون حمایت از خانواده و قانون ارتقا سلامت اداری مواجه هستیم.

وی افزود: این قوانین جدید هستند و اتفاقا در همین قوانین جدید تأسیسات جدیدی هم وجود دارد که باید دیده شود.

آملی لاریجانی تصریح کرد: قضات ما باید آگاه باشند که مضامین قوانین با تأسیسات جدید اعمال شود.

رئیس دستگاه قضایی با اشاره به ماده 19 قانون مجازات اسلامی گفت: به عنوان مثال در قانون جدید و در ماده 19 مجازات‌های تعزیری به 8 دسته تقسیم شده‌اند که در قانون قبلی چنین چیزی نبود.

وی افزود در ذیل این تقسیم 5 تبصره وجود دارد که در یکی از این تبصره‌ها آورده شده که هر مجازات دیگری هم که در داخل این هشت گروه نباشد در گروه هفتم درج می‌شود که خود این موضوع نیاز به توضیح دارد.

وی افزود: البته برخی از این تبصره‌ها تصریح می‌کند که این 8 دسته کردن به معنای تعیین مجازات نیست بلکه تنها برای دسته‌بندی مجازات‌ها است که البته این دسته‌بندی‌ها آثاری را به دنبال دارد.

آملی لاریجانی گفت: قاضی باید در مقام مجازات کیفری به این نکات توجه داشته باشد.

رئیس دستگاه قضایی با اشاره به ماده 39 و 40 قانون مجازات اسلامی گفت: در ماده 39 و در جرایم تعزیری درجه 7 و 8 به قاضی اجازه داده شده که در خصوص شخص مجرم تشخیص دهد که او صلاحیت معافیت از کیفر دارد و سابقه کیفری نداشته، شاکی خصوصی گذشت کرده و یا میزان ضرر و زیان را پرداخت کرده باشد می‌‌تواند حکم معافیت از کیفر صادر کند.

آملی لاریجانی این موضوع را مهم دانست و گفت: ماده 39 کار جدیدی کرده که ما قبلا چنین چیزی را نداشته‌ایم آن هم در مورد کسی که قاضی احراز مجرمیت کرده اما در عین حال اجازه می‌دهد با حفظ این شرایط حکم به معافیت از کیفر دهد البته این قانون است، شورای نگهبان پذیرفته و قضات هم باید اطاعت کنند اما من به این مواد شبهه دارم که شبهات من هم شبهه قانون اساسی و هم شبهه شرعی است.

وی افزود: در شبهه قانون اساسی مسئله عفو از مجازات از خصایص رهبری است البته در قانون اساسی موضوع عفو بعد از محکومیت قطعی مطرح می‌شود.

آملی لاریجانی تأکید کرد: در قانون اساسی گفته شده که عفو مجازات محکومین در اختیار رهبر معظم انقلاب است اما در ماده 39 و 40 موضوع هنوز به حکم قطعی نرسیده و گفته شده در صورت تشخیص این امور قاضی می‌تواند حکم به معافیت از کیفر دهد.

رئیس دستگاه قضایی گفت: شبهه ما این است که اصلا در قانون اساسی برای قاضی مذکور چنین اختیاری وجود دارد که حکم به معافیت دهد؟

وی با اشاره به شبهه شرعی خود در این مواد گفت: برخی از این جرم‌ها موارد تعزیر قطعی است، کجا قاضی منسوب حق دارد تعزیر قطعی را عفو کند؟ به نظر من این موضوع از نگاه فقهای شورای نگهبان گریخته است.

وی خاطرنشان کرد: البته برای اینکه مطمئن شوم دیشب با یکی از فقهای بزرگ شورای نگهبان هم صحبت کردم در هر صورت شورای نگهبان مرجع رسمی است و قانون هم ظرفیت پیدا کرده اما شبهه به جای خود باقی است.

آملی لاریجانی با ابراز گلایه از تصویب این مواد گفت: من که منصوب رهبری هستم هنوز چنین اجازه‌ای ندارم در مواردی که تعزیر قطعی است حکم به عفو دهم اما حالا این قانون موضوع عفو را برای همه قضات تجویز کرده، شورای نگهبان باید این خلاف شرع را ایراد می‌گرفت البته اگر اذن از رهبری می‌گرفتند مشکلی نبود.

آملی لاریجانی در ادامه اذعان داشت: چیزی که این موضوع را تسهیل می‌کند این است که حکم الزام نیست، پس قاضی می‌تواند در جرایم کذا حکم به معافیت دهد حالا اگر قاضی به این شبهه شرعی رسید می‌تواند حکم ندهد و اگر نرسید می‌تواند به قانون عمل کند بنابراین چون (می‌تواند) مطرح است در مقام عمل مشکلی پیدا نمی‌کنیم اما نقص این ماده مورد بحث است.

رئیس قوه قضائیه یکی دیگر از اشکالات قانون مجازات اسلامی را مربوط به ماده 40 دانست و گفت: ماده 40 راجع به تعویق در صدور حکم صحبت کرده، ما تا به حال چنین چیزی را در دستگاه قضایی نداشته که قاضی می‌‌تواند حکم داده، جوانب آن رسیدگی شده به مدت 6 ماه تا دو سال به تعویق بیاندازد.

وی افزود: این موضوعات باید مورد بحث و بررسی قرار گیرد، مسئولان وقت بگذارند تا این مسائل جا بیفتد و قضات بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.

آملی لاریجانی تصریح کرد: ظاهرا قبلا تعویق اجرا بعد از صدور حکم را داشته‌ایم اما تعویق در صدور حکم موضوع جدیدی است که تبصره‌هایی همچون تعویق ساده و تعویق مراقبتی را به دنبال دارد.

وی در توضیح تعویق مراقبتی ماده 43 گفت: در تعویق مراقبتی در ماده 43 قانون می‌گوید که دادگاه می‌تواند حکم را در مورد شخصی که مجرم است به تعویق بیاندازد اما می‌تواند الزاماتی را همچون حرفه‌‌آموزی یا اشتغال به حرفه خاص، اقامت یا عدم اقامت در مکان معین، درمان بیماری یا ترک اعتیاد و پرداخت نفقه افراد واجب‌النفقه را به عمل بیاورد.

رئیس قوه قضاییه افزود: پس قاضی حسب ماده 43 که ذیل ماده 40 است می‌تواند در تعویق مراقبتی دو سال صدور حکم را عقب بیاندازد و این کارها را می‌تواند به شخص مجرم الزام کند که به نظرم خود این هم خلاف شرع است.

وی افزود: ما در اسلام این را داریم که اگر شخصی مجرم باشد اما هنوز در مورد آن حکم تعزیر نکرده باشیم حق داریم وی را الزام به یک حرفه یا کار مشخص کنیم اما اینکه فردی حکم تعزیرش برای مثال شلاق باشد و ما شلاق را به تعویق بیاندازیم و وی را به کاری الزام کنیم خلاف اصول ازلی است مگر اینکه همین موارد را تعزیر به حساب بیاوریم.

آملی لاریجانی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم که مسئولان در شورای نگهبان دلیل این موضوعات را بگویند البته من با یکی از فقهای شورای نگهبان این موضوع را در میان گذاشتم و ایشان همین اشکال را وارد دانستند در هر صورت تمامی این مسائل جای بررسی دارد.

انتهای پیام/


[نظرات ۰]

خبرگزاری اسلامشهر:


امام جمعه مشهد گفت: با شناختی که من از آیت‌الله آملی‌لاریجانی داشتم، انتظار روحیه نقدپذیری بیشتری از ایشان بود.


به گزارش اسلامشهر نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از سایت امام جمعه مشهد، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، با اشاره به واکنش رئیس قوه قضائیه نسبت اظهارات وی در ارتباط با توقع مردم از دستگاه قضا، گفت: انتظار روحیه نقدپذیری بیشتری داشتم. 

وی خاطرنشان کرد: با شناختی که من از آیت‌الله آملی‌لاریجانی داشتم، انتظار روحیه نقدپذیری بیشتری از ایشان بود.

آیت‌الله علم‌الهدی یادآور شد: مردم عزیز می‌توانید با مراجعه به سایت من به آدرس www.alamolhoda.net، متن کامل خطبه نماز جمعه هفتم تیر را ببینید و آن وقت قضاوت کنید که آیا این سخنان خلاف واقع یا سهل‌انگارانه بوده یا خیر.

انتهای پیام


[نظرات ۰]

خبرگزاری اسلامشهر:

عده ای دلال در اطراف بزرگراه خلیج فارس تهران اقدام به خرید و فروش میلیونی تمساح و کروکودیل می‌کنند.


به گزارش اسلامشهر نیوز به نقل از فارس، در اطراف بزرگراه خلیج ‌فارس تهران عده ای دلال اقدام به خرید و فروش حیوانات می‌کنند.

در این بین عده ای با ارائه مشخصات؛ حیواناتی مانند تمساح و کروکودیل را  خرید و فروش می کنند.

این حیوانات در پانسیون های نگهداری می شود و زمانی که دلالان برای آنها مشتری پیدا کنند، حیوان را در مکانی که با طرف مورد نظر هماهنگ کرده اند تحویل می ‌دهند.

رضا قدیمی مدیر عامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با اشاره به مرکز خرید و فروش پرندگان در حاشیه این بزرگراه گفت: شهرداری فقط یک سازه در آنجا نصب کرده است و اتفاقاتی که در حواشی آن مرکز رخ می‌دهد ربطی به شهرداری ندارد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران گفت: محیط زیست و سایر شبکه‌های ذی‌ربط که در خصوص حیات وحش متولی هستند باید به مشکلاتی که در اطراف این مرکز رخ می‌دهد رسیدگی کند.

وی به خرید و فروش غیرقانونی برخی از حیوانات در اطراف این مرکز اشاره کرد و گفت: شهرداری نمی‌تواند در این زمینه دخالت کند چرا که مسئولیتی ندارد.

قدیمی گفت: شهرداری به دلیل برخی از بیماری‌ها از جمله آنفولانزا مرغی تصمیم گرفت که پرندگان را از مولوی به اینجا منتقل کند و در آنجا مرکزی برای فروش پرندگان زینتی احداث کند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران به قاچاق حیوانات که در اطراف مرکز خرید و فروش پرندگان زینتی در اطراف بزرگراه خلیج فارس رخ می‌دهد اشاره کرد و گفت: باید سازمان‌های ذی‌ربط در این زمینه نظارت کنند. ما نیز به آنها گفته‌ایم اگر می‌خواهند ما به آنها مکان و امکانات می‌دهیم.

انتهای پیام/


[نظرات ۰]

خبرگزاری اسلامشهر:

مرسی به جای اینکه به خواسته مردم مصر را گوش دهد، سفیر جدید مصر را با استوارنامه‌ای که معمولا میان دو کشور برادر رد و بدل می شود، روانه اسرائیل کرد. مرسی این نصیحت رهبری را گوش نکرد و نتیجه ای که می‌بینیم حاصل شد.

به گزارش اسلامشهر نیوز به نقل از جهان به نقل از تسنیم، مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس با اشاره به اشتباهات مرسی در اداره دولت مصر گفت: رهبر انقلاب رهنمودهایی را برای موفقیت مرسی در خطبه‌های نماز جمعه بیان کردند که اگر مرسی به این فرمایشات توجه می‌کرد اینچنین دولت خود را از دست نمی‌دادند.
printنسخه قابل چاپ

حسین شیخ الاسلام در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به علل سقوط دولت محمد مرسی در مصر گفت: آنچه که در مصر اتفاق افتاد، به این خاطر است که غربی‌ها و در صدر آنان اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها مردم سالاری را در منطقه ما بر نمی‌تابند. زیرا می‌دانند که مردم سالاری علیه آنان است.

وی افزود:‌ آمریکایی‌ها به این سبب مردم‌سالاری را بر نمی‌تابند که طبیعا حکومتی که به موجب مردمسالاری بوجود می‌آید، باید خواسته مردم را برآورده کند و مردم منطقه نیز همه بر ضد سیاست‌های آمریکا و اسرائیل هستند؛ بنابراین آمریکا و اسرائیل ترجیح می‌دهند که حکومت‌های ضد حزبی و یا یک حکومت دیکتاتوری و از این دست حکومت‌ها در این کشورها شکل بگیرد تا این حکومت‌ها با مردم مشکلاتی داشته باشند و به خاطر همین مشکلات به قدرت خارجی تکیه کنند و در آن زمان است که غرب آن کشور را هر گونه که بخواهد اداره می‌کند؛ یعنی هدف آمریکایی‌ها این است که "دم کدخدا را ببیند و ده را غارت کند."

مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس با تاکید بر اینکه آنچه در کشور مصر علیه مردمسالاری اتفاق افتاد، توطئه‌ای از جانب کسانی بود که از پیروزی مردم مصر بر مبارک لطمه دیده‌اند بود، خاطرنشان کرد:‌ یک سوی این توطئه هم وابستگان رژیم سابق بودند، آنهایی که از نظر اقتصادی و سیاسی و ... وابسته به غرب بودند و در سایه حکومت مبارک بهره برداری می کردند، از شرایطی که به وجود آمده بود ناراضی بودند. از سوی دیگر اراذل و اوباشی که حکومت مبارک را دوست داشتند نیز مخالف مرسی بودند، زیرا مبارک به آنها اجازه می‌داد که هر فسق و فجوری که می خواستند انجام دهند.

شیخ‌الاسلام با بیان اینکه در صحنه منطقه‌ اسرائیل بزرگترین بازیگری بود که حکومت اسلامی در مصر را تحمل نمی‌کرد، تصریح کرد: اسرائیل از زبان شیمون پرز اذعان می‌کند که بزرگترین گنجینه تمام نشدنی ما مصر است. در صحنه منطقه‌ای کشورهای دیگری که از مردم‌سالاری صدمه دیدند نیز حکومت مردمسالاری مصر را بر نمی‌تابیدند، زیرا می‌ترسیدند که انقلاب مصر در کشور ‌آنها نیز تکرار شود.

وی افزود: ‌آمریکایی‌ها هم در مصر به دنبال ایجاد یک حکومت دیکتاتوری هستند تا با سران آن به خوبی تعامل کنند و منافع خود را در منطقه حفظ کنند. آنها با حکومت‌های مردم‌سالاری نمی‌توانند تعامل کنند و این‌ها همه دست به دست هم دادند و جریان علیه مرسی را بوجود آوردند.

این کارشناس امور بین‌الملل درباره اشتباهات محمد مرسی اظهار داشت: مرسی نیز اشتباهاتی داشت. مرسی در طول زمان حکومتش، بعضی از کسانی که به او رای داده بودند مانند لیبرال‌ها و ملی‌گراها و آنهایی که با حکومت دیکتاتوری مبارک مخالف بودند مثل برخی از ناصریست‌ها (طرفداران جمال‌عبدال‌ناصر) را از دست داد.

شیخ‌الاسلام با اشاره به خطبه‌های عربی رهبر معظم انقلاب در دو نماز جمعه که در مورد مسائل منطقه به ایراد سخن پرداختند، گفت:‌ رهبر معظم انقلاب یک خطبه عربی را در سال ۱۳۸۹ قرائت کردند و خطبه دیگر را ایشان در ۱۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۰ ایراد کردند. فرمایشات رهبری در این دو خطبه عربی بسیار آموزنده است. اگر مرسی به این فرمایشات توجه می‌کرد، اینچنین دولت خود را از دست نمی‌داد.

وی با قرائت بخشی از خطبه‌های رهبر معظم انقلاب افزود: رهبر انقلاب در یکی ازاین خطبه ها می فرمایند که « مراقب بازی آنها باشید و به امریکا و ناتو اعتماد نکنید. حاکمیت آنان بر جهان صرفا محصول ترس و جهل ما از ۱۵۰ سال گذشته است. به آنان امید نبندید و از آنان حساب نبرید. تنها به خدا اعتماد کنید. فقط و فقط مردم خود را باور کنید. وارد بازی دلارهای نفتی وابستگان و متحدان غرب نشوید که در آ‌ینده از این بازی سالم بیرون نخواهید آمد»‌ این در حالی بود که مرسی در ابتدا به کشورهای عربستان و قطر سفر کرد و از آنان پول گرفت.

مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس به بخشی دیگری از خطبه‌های رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و ادامه داد:‌ رهبر انقلاب در جای دیگر می‌فرمایند که «‌اسرائیل رفتنی است. نباید بماند و نخواهد ماند. شروع انحراف در نهضت‌های کنونی تن دادن به بقای رژیم صهیونیستی است.»‌ درحالی که مرسی این اشتباه را مرتکب شد. مردم مصر که توسط معاهده کمپ دیوید تحقیر شدند، بلافاصله بعد از پیروزی در انقلاب سفارت رژیم صهیونیستی در این کشور را تسخیر کردند و پرچم اسرائیل را به زیر کشیدند. سپس لوله گازی که به طور رایگان گاز مصر را به اسرائیل انتقال می داد را آتش زدند و منفجر کردند.

شیخ الاسلام تصریح کرد:‌ مرسی به جای اینکه به این حوادث دقت کند و خواسته مردم مصر را گوش دهد، سفیر جدید مصر را با استوارنامه‌ای که معمولا میان دو کشور برادر رد و بدل می شود، روانه اسرائیل کرد. مرسی این نصیحت رهبری را گوش نکرد و نتیجه ای که می‌بینیم حاصل شد.

وی با قرائت بخش دیگری از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در چگونگی حفظ دستاوردهای بیداری منطقه به مردم انقلابی گفت: رهبر انقلاب تاکید می کنند که « برادران و خواهران؛ مراقب این امانت بزرگ باشید. غرور و نیز ساده انگاری دو آفت بزرگ پس از نخستین پیروزی‌ها می باشد. »‌ متاسفانه هر دوی این مسائل را آقای مرسی رعایت نکرد. مرسی نسبت به غرب و اسرائیل مماشات و ساده انگاری کرد، ولی نسبت به مردم خودش، احزاب و همراهانش به گونه ای رفتار کرد که آنان به حاشیه رفتند و کسی را در نظر نگرفت.

این کارشنان امور بین‌الملل می افزاید:‌ رهبری در ادامه همان خطبه می فرمایند که «شما مسئول‌ترین افراد نسبت به نظام‌سازی و حفظ دستاوردهای مردم و حل مشکلات جنبش هستید. قدرت‌های ضربه خورده جهان و منطقه بی‌شک در افکار شیطانی به سر می برند و از فکر حذف و انتقام تا فریب دادن و متزلزل کردن شما و نابود کردن انقلاب‌ها و پدید آوردن شرایطی بدتر از گذشته می اندیشند.» ما پس از انقلاب، دادگاه‌های انقلاب را ساختیم و عناصر ضدانقلاب را در در این دادگاه‌ها محاکمه کردیم. همچنین کمیته‌های انقلاب را برای حفظ و صیانت از دستاوردهای انقلاب بوجود آوردیم و از انقلاب دفاع کردیم. اما مرسی با همان سیستم مبارک و با همان قضاتی که مبارک آنها را نصب کرده است، می‌خواست که وی را محاکمه کند و این موضوع نتیجه ای جز حادثه ای که اکنون در مصر شاهد آن هستیم، به بار نمی‌آورد.

حسین شیخ‌الاسلام ادامه داد:‌ مرسی می‌خواست با سیستم امنیتی گذشته به اصلاح امور بپردازند. تمامی وزرای وی نیز از نیروهای گذشته حکومت بودند و آنها نیز در یک فرصت همه استعفا دادند. این درحالی است که بیش از یک سال و نیم از سخنان رهبری نمی‌گذرد که این وضعیت در مصر بوجود می‌آید.

وی با بیان اینکه رهبری انقلاب اسلامی می ‌فرمایند که تعریف‌ها باید بازخوانی و اصلاح شود، اظهار داشت: ‌رهبر انقلاب اسلامی خطاب به مرسی و سران کشورهایی که انقلاب در کشور آنان صورت گرفته است، به صراحت توصیه می کنند که « دو الگوی اسلام تکفیری و لائیک از سوی غرب به شما پیشنهاد شد تا اسلام اصولگرای معتدل و عقلانی در میان انقلاب‌های منطقه تقویت نشود. خدمات را دوباره با دقت تعریف کنید. دمکرات بودن اگر به معنای مردمی بودن و انتخابات آزاد در چارچوب اصول‌های انقلاب است، همه دمکرات باشید و اگر به معنای افتادن به دام لیبرال دمکراسی درجه دو و تقلیدی باشد، هیچ یک دمکرات نباشید.»

مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه به قرائت بخش دیگری از سخنان رهبری انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: رهبری در ادامه می فرمایند « سلفی‌گری اگر به معنای اصولگرایی در کتاب و سنت و وفاداری به ارزش‌های اصیل و مبارزه با خرافات و انحرافات و احیای شریعت و نفی غرب‌زدگی باشد، همگی سلفی باشید و اگر به معنای تعصب و تحجر و خشونت میان ادیان و مبارزه با مذاهب اسلامی ترجمه شود، با نوگرایی و عقلانیت که ارکان تفکر اسلامی هستند، سازگار نخواهد بود و خود باعث ترویج سکولاریسم و بی‌دینی خواهد شد.» رهبری به صورت آشکارا گفته است که با سلفی‌ها کار نکنید، اما مرسی آنجایی که سلفی‌ها علیه شیعه حمله کردند، سکوت کرد که بعد حوادث شهادت شهید شحاته و برادر و همراهانش پیش آمد. مرسی به نصحت رهبر انقلاب گوش نکرد و خود را به انقلاب اسلام وصل نکرد و در نتیجه شکست خورد.

شیخ‌الاسلام با اشاره به سخنان رهبر انقلاب که پیشتر اعلام آمادگی کردند جمهوری اسلامی برای همکاری و خدمت به انقلاب‌های منطقه حاضر است، گفت:‌ مرسی نمی‌خواست با ایران کار کند و اصلا کار نکرد.

وی در ارتباط با علت اعتراض مردم مصر به مرسی خاطرنشان کرد: مردم مصر یک نهضتی را در این کشور به راه انداختند که موجب گسترش بیداری اسلامی در منطقه شد، ولی متاسفانه مرسی در حد و قواره‌ای نبود که بتواند مطالبات آنها را محقق کند. مرسی به سمت غرب رفت و می خواست حکومتی تشکیل دهد که ملاک های آن اسلامی باشد، اما معیارهای غربی را اجرا کند.

این کارشناس امور بین‌الملل در پایان تصریح کرد:‌ حضرت امام (ره) برای اینکه احکام اسلام در سطح جامعه عملیاتی شود، نظریه‌ای را به نام نظریه ولایت فقیه ارائه دادند که این نظریه توسط شاگرادان ایشان در قانون اساسی ما متبلور شد. این قانون اساسی ۳۴ سال است که کار می کند. مرسی وقتی سر کار آمد هیچ روش و فکری نداشت. این درحالی است که شیخ شلتوت اذعان می کند که فقه جعفری یک فقه عملیاتی است و این تئوری که حضرت امام برای حکومت در زمان غایب ارائه دادند، نمونه بارز عملیاتی شدن شریعت جعفری است. مرسی و امثال وی باید از این موضوع درس می گرفتند، اما این اتفاق نیفتاد و سرنوشتی که می بینم برای آنان رقم خورد. :


[نظرات ۰]

خبرگزاری اسلامشهر:

مردم اهواز با بسیجی شهید سیدمهدی موسوی جانشین حوزه ۱۰ شهری اهواز که در روزهای گذشته در درگیری با اشرار مسلح و ایادی استکبار جهانی به شهادت رسید وداع کردند.

به گزارش اسلامشهر نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، همه آمده‌اند و گردهم جمع شده‌اند تا از یکی از نازدانه‌های حضرت زهرا(س) تجلیل کنند، همان که در سال 1363 در محله کمپلو اهواز دیده به جهان گشود و در روزهای گذشته در درگیری با اشرار مسلح و ایادی استکبار جهانی به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

نامش سیدمهدی است و شهرتش موسوی؛ از بچه‌های مسجدالنبی(ص) منطقه لشکر است که حالا نامش به نام شهدای والامقام این مسجد افزوده شد.

آغاز مراسم با نوای ملکوتی قرآن

اعلام کرده‌اند که مراسم وداع بعد از نماز مغرب و عشا آغاز می‌شود اما مگر می‌شود از اهواز کسی شهید شود و مردم، خانواده‌اش را تنها بگذراند، خیلی‌ها از ساعت‌ها قبل به مسجد آمدند تا در مراسم «شبی با شهید» حضور یابند.

نماز مغرب و عشا به جماعت اقامه می‌شود ولی لحظه به لحظه بر خیل جمعیت افزوده می‌شود، امشب قلب اهواز در مسجدالنبی(ص) می‌تپد همانجایی که سیدمهدی، بار‌ها در آن آرزوی شهادت کرده بود.

مسجد مملو از جمعیت است و شور و حرارت درونی ملت بر گرمای هوا می‌افزاید، نوحه‌هایی در مورد شهدا از بلندگوی مسجد پخش می‌شود و سپس سیدکریم موسوی قاری بین‌المللی قرآن کریم، آیاتی ار کلام خدا را قرائت می‌کند: «یَا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعِی إِلَى رَبِّکِ رَاضِیَةً مَّرْضِیَّةً فَادْخُلِی فِی عِبَادِی وَادْخُلِی جَنَّتِی»

قرائت زیارت عاشورا

قرائت قرآن به پایان می‌رسد و چند نفر از شاعران عرب زبان به قرائت اشعار خود می‌پردازند و بر معنویت محفل می‌افزایند.

سیل جمعیت به سوی میعادگاه مردم خوزستان یعنی مسجدالنبی(ص) منطقه لشکر سرازیر است، شبستان، حیاط و خیابان‌های روبه‌رو و کنار مسجد سیل جمعیت ایستاده است و در انتظار در بر گرفتن فرزند رشید و شهید خود هستند.

مداح اهل بیت (ع)، سیدامین صوفی که از دوستان شهید سیدمهدی موسوی است زیارت عاشورا را آغاز می‌کند: «اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یَابْنَ رَسُولِ اللَّهِ اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یَابْنَ اَمیرِالْمُؤْمِنینَ و َابْنَ سَیِّدِ الْوَصِیّینَ اَلسَّلامُ عَلَیکَ یَا بْنَ فاطِمَةَ سَیِدَةِ نِساءِ العْالَمِینَ»

همه به حالش غبطه می‌خورند

کم کم همه آماده می‌شوند تا پیکر پاک و مطهر ذریه حضرت زهرا(س) را در آغوش بگیرند و با وی وداع کنند، چشم‌های همه اشک‌بار است و به حال سیدمهدی که دیگر باید وی را شهید سیدمهدی موسوی خطاب کنیم غبطه می‌خورند.

سیدامین صوفی از خاطرات خود برای خوزستانی‌ها می‌گوید و بیان می‌کند که شهید موسوی چقدر به نام مادرش حضرت فاطمه زهرا(س) علاقه دارد.

با آغاز نواختن هیئت سنج و دمام منطقه لشکر همه متوجه می‌شوند که باید به استقبال شهید خود بروند، نوای قرآن هر لحظه نزدیک‌تر می‌شود، آمبولانس حامل پیکر پاک شهید موسوی به نزدیک مسجد رسیده که جمعیت احاطه‌اش می‌کنند و حرکتش کند می‌شود.

تبرک از تابوت شهید

پیکر سیدمهدی درون تابوتی که آرزویش را داشت قرار دارد و پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران تابوت را در بر گرفته است، رمز و رازی دارد این پرچم مقدس، همه دوست دارند در هنگام رفتن، تابوتشان به این پرچم مزین باشد و حالا شهید موسوی به آرزوی خود رسیده است.

با افتخار تابوت شهید بر دستان هم استانی‌هایش بلند می‌شود همه می‌خواهند از این تابوت که حالا به واسطه در بر گرفتن پیکر مطهر یک شهید نسل سومی، مقدس شده؛ تبرک بجویند.

هم‌اکنون وی در کنار شهید حجت‌الله رحیمی، شهید منصور بروایه، شهید مهدی بهرامی، شهید علی بریهی و شهید مجتبی بابایی‌زاده، بر سر سفره مادرش حضرت زهرا(س) میهمان است و ما را نظاره می‌کند.

حال دیگر، سیدمهدی در رضوان الهی میهمان شده و در کنار شهید مرتضی وزینی افشار، شهید مرتضی حشمان، شهید حبیب‌الله شرفی و شهید محسن بختیاری‌خواه «عند ربهم یرزقون» است.

جای اهوازی‌ها در کربلا خالی بود

با نواهای ملکوتی الله اکبر الله اکبر، لااله الاالله، محمد رسول‌الله و علی ولی‌الله پیکر شهید به شبستان مسجد منتقل می‌شود و ذکر یا حسین یا حسین بر همه زبان‌ها جاری می‌شود و ذکر یا زهرا یا زهرا نیز فضا را عطرآگین می‌کند.

اطراف خانواده شهید مملو از مردمی است که به پاس احترام به سادات در این محفل حضور یافته‌اند و به آن‌ها دلداری و سرسلامتی می‌دهند.

جای اهوازی‌ها در کربلا خالی بود، وقتی که جد سیدمهدی، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بر پیکر قطعه قطعه علی اکبر(ع) حضور یافت؛ وی را دلداری دهند و سرش را بر شانه بگذراند و بر شبه پیغمبر(ع) گریه کنند و یا آن زمانی که حضرت عباس(ع) در آغوشش به شهادت رسید داغش را تسکین دهند.

عاشق شهادت بود

مجلس یکی از سادات شهید است، همه در عزای جدش حضرت سید الشهدا(ع) بی‌تاب شده‌اند و به سر و سینه می‌زنند، اینجا مسجدالنبی(ص) اهواز است نه کربلا، هرکس هرطور که دوست دارد برای سرور و سالار شهیدان عزاداری می‌کند، نه کسی سیلی می‌خورد و نه کسی تازیانه ...

از تمام نقاط شهر به منطقه لشکر آمده‌اند، به سراغ چند نفر از حاضران در محفل وداع با شهید سیدمهدی موسوی می‌روم، جواد نیسی از کوی بنی‌هاشم (خشایار) به مجلس آمده و می‌گوید: سیدمهدی عاشق شهادت بود و همیشه از شهید شدن برایمان می‌گفت، حالا هم به آرزویش رسیده است.

سعید اکبری، خود را از جوانان کوی انقلاب (کمپلو) معرفی می‌کند و می‌گوید: حدود سه سال است، سیدمهدی را می‌شناسم، اخلاق خیلی خوبی داشت و به همه احترام می‌گذاشت.

سنگ تمام هم محله‌ای‌ها

عباس حقایق از دوستان نزدیک شهید سیدمهدی موسوی نیز با چشمانی اشکبار گفت که ما از بچگی در همین مسجدالنبی(ص) بوده‌ایم و خاطرات زیادی با هم داریم.

ابراهیم باقری از جوانان منطقه لشگر نیز بیان می‌کند: مهدی عاشق شهادت بود و همیشه این شعر معروف حاج صادق آهنگران را زمزمه می‌کرد: «جنگ ما را عاشق خود کرده بود».

مراسم وداع در مسجد النبی(ص) به پایان می‌رسد و پیکر شهید را برای تشییع در محله لشگر به خیابان می‌برند، هم محله‌ای‌های شهید موسوی برایش سنگ تمام می‌گذارند، حالا همه آن‌ها به سیدمهدی افتخار می‌کنند و با غرور می‌گویند که شهید موسوی هم محله‌ای ماست.

:


[نظرات ۰]

خبرگزاری اسلامشهر:


قضات متهم در پرونده کهریزک به انفصال از خدمات قضائی و انفصال از خدمات دولتی محکوم شدند.

به گزارش اسلامشهر نیوز به نقل از جهان ، قضات شعبه ۷۶ دادگاه کیفری پس از محاکمه قضات متهم در پرونده کهریزک سه متهم پرونده را در رابطه با اتهام بازداشت غیرقانونی به انفصال دایم از خدمات قضائی و ۵ سال انفصال از خدمات دولتی محکوم کردند.

قضات دادگاه همچنین متهم ردیف اول پرونده را در خصوص اتهام گزارش خلاف واقع به ۲۰۰ هزار تومان جریمه نقدی محکوم کردند.

متهم ردیف اول پرونده همچنین در خصوص اتهام معاونت در قتل مرحوم محمد کامرانی با نظر اکثریت قضات تبرئه شد.


[نظرات ۰]

خبرگزاری اسلامشهر:

بیش از 98% از دعوت شدگان، غیر ایرانی بوده و شناختی از منافقین نداشته و بعضاً با هزینه پول‌هاي سياه منافقين و از اقصی نقاط جهان به پاریس فراخوانده شده و آشنایی به زبان فارسی نداشته و سخنرانی تکراری و کلیشه‌ای مریم عضدانلو در آنان تاثیری نداشته است.

.


به گزارش اسلامشهر نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران

سي‌ام خرداد ماه، روزی است که "گروهک تروريستي منافقين" با دستور "مسعور رجوی"، سرکرده اين "گروهک تروريستي"، طی بیانیه‌ای رسمی وارد فاز حملات تروریستی و مسلحانه علیه "جمهوری اسلامی ایران" شد.

به همين دليل، هر ساله در سي‌ام خرداد ماه اعضا و عناصر گروهک تروريستي منافقين جشن‌هايي را به مناسبت کشتار هزاران ايراني بي‌گناه در "ويلپنت پاريس" برگزار مي‌کنند.

پايکوبي فرقه رجوي در حالی صورت مي‌گيرد که در نتیجه اقدامات تروریستی اين گروهک پس از سي‌ام خرداد سال 1360، تا کنون بیش از 17 هزار نفر از شهروندان ایرانی جان خود را از دست داده‌اند.

اکثر قربانيان شهروندان عادي بودند که به خاطر طرفداری از انقلاب اسلامی ترور شدند. بخشی نیز به صورت تصادفی در بمب گذاری‌ها و درگیری‌های خیابانی شهید شدند.

امسال نيز، همانند سال‌هاي گذشته، گروهک تروريستي منافقين در سالگرد آغاز اقدامات تروريستي خود عليه مردم ايران، جشني را در ويلپنت پاريس برگزار کردند؛ جشني که به زعم روزنامه لوموند فرانسه افرادي با تابعيت سوئيس، روماني، آلمان در آن شرکت کرده بودند. اين افراد که با وعده اقامت در هتل‌هاي 4 ستاره و 5 ستاره به فرانسه سفر مي‌کنند، در قالب يک سفر توريستي به حومه پاريس مي‌آيند تا در کنار گشت و گذار در فرانسه در يک تجمع به اصطلاح سياسي نيز شرکت کنند.

اما گروهک تروريستي منافقين خرج برگزاري چنين گردهمايي‌هايي را از کجا تامين مي‌کند؟ و در اصل اين چه کساني هستند که در تجمع منافقين نه در پاريس و بلکه در ديگر شهرها و کشورهاي اروپايي و آمريکايي شرکت مي‌کنند؟ اينها به همراه چند سوال ديگر، سوالاتي است که در اين گزارش به آن‌ها خواهيم پرداخت.

حکايت گروهک تروريستي منافقين و پول‌هاي کثيف و سياه ‌

به گزارش خبرنگار سياست خارجي باشگاه خبرنگاران؛ درآمدهاي کثيف "گروهک تروريستي منافقين" و پولشويي‌هاي هنگفت اين گروهگ به دفعات توسط بسياري از افراد جداشده اين فرقه و سازمان‌هاي امنيتي مانند FBI برملا شده است.

باند رجوي از منابع تجاري و اقتصادي مستقلي برخوردار نبوده و دائما دست گدايي به سوي نهادهاي غربي وبنيادهاي صهيونيستي مانند آيپک AIPAC دراز کرده و مي‌کند. اين گروهک تروريستي پول‌هاي سياهي را که از راه‌هاي گوناگون به چنگ مي‌آورد، صرف کارهايي مانند خريد سناتورهاي آمريکايي، پرداخت پول تو جيبي به برخي از عوامل و عناصر ضد انقلاب و اپوزوسيون خارج‌نشين مانند سلطنت‌طلب‌ها و استخدام سياهي لشکربراي کارناوال‌ و شوهاي تبليغاتي خود مي‌کند.

فرقه رجوي پول‌هاي کثيف خود را از چه طريقي به چنگ مي‌آورد؟

گروهک تروريستي منافقين براي جلب حمايت‌هاي غرب و براي هرچه باشکوه‌تر نشان دادن شوهاي تبليغاتي خود دست به اقدامات گوناگوني مانند اجيرکردن افراد معلوم‌الحال، کرايه و استخدام سياهي‌لشکر و پرداخت مبالغ هنگفت به برخي از سناتورهاي آمريکايي مي‌زند. اما هزينه اين ولخرجي‌ها از چه منابعي تامين مي‌شود؟

بعد از اعلان جنگ علني گروهک تروريستي منافقين عليه مردم ايران، دست‌هاي آغشته به خون مردم خود را در جيب دشمن کرده و مبالغ هنگفتي از خوش‌خدمتي به رژيم بعث دريافت مي‌کردند.

علی حسین نژاد، مترجم خصوصی رجوی و مترجم اسناد و مدارك و نشریات و نامه‌های سازمان به زبان عربی كه در اواخر ماه آوریل از كمپ ترانزیت موقت (لیبرتی) فرار كرد از دست و دلبازی های صدام حسین در قبال رجوی و سازمانش می گوید منافقين جزیی از ارتش و اطلاعات رژیم صدام محسوب می‌شدند: طبق اسناد و نامه‌هایی كه ترجمه می‌كردم و یا گزارش‌های نزدیك‌ترین افراد كه می‌خواندم؛ به دنبال آخرین دیدار رجوي با صدام در شهریور سال 1379 رجوي درخواست افزایش سهمیه نفت روزی 100 هزار بشكه نفت ( سه میلیون بشكه در ماه ) را که به صورت كوپن از صدام دریافت می‌كرد مطرح کرد. منافقين اين كوپن‌ها را به خارج فرستاده و تبدیل بــه دلار می‌كردند ـ سهمیه رجوی از نفت عراق پیش از این در سال‌های مختلف بین 50 تا 70 هزار بشكه بود و این مستمری ثابت غیر از میلیون‌ها بشكه نفت بود كه هر از چندگاهی از محل اضافه تولید یادداشت تفاهم نفت در برابر غذا توسط صدام به رجوی اهداء می شود.


بعد از سقوط صدام حسين، باند رجوي يکي از بزرگ‌ترين حاميان مالي خود را از دست داد. در همين زمان بود که گروهک تروريستي منافقين براي جذب حمايت‌هاي مالي سازمان‌هاي امنيتي غرب و سرويس‌ جاسوسي رژيم صهيونيستي، به مزدوري براي آن‌ها پرداخت. ترور دانشمندان هسته‌اي ايران به دستور و آموزش مستقيم موساد و ارائه آمارهاي اطلاعاتي از ايران و فعاليت‌هاي صلح آميز هسته‌اي از جمله مزدوري‌هايي است که باند رجوي در سال‌هاي اخير انجام داده و بابت آن‌ها پول‌هاي هنگفتي را از صهيونيست‌ها دريافت کرده است.

باند رجوي به تازگي، حامي مالي جديدي پيدا کرده است. بنابر گزارش‌هاي بدست آمده از سوريه، بسياري از مزدورهاي رجوي به خدمت ترويست‌هاي ارتش آزاد سوريه درآمده و در اقدامات نظامی علیه حکومت سوریه مشارکت می‌کنند.

اخيرا روزنامه فيگاروي فرانسه گزارشي در رابطه حضور اعضاي گروهک تروريستي منافقين در شهرهاي سوريه منتشر کرد. بنا بر اين گزارش، سازمان‌های اطلاعاتی عربی و غربی از مجاهدین خلق (منافقین) علیه منافع ایران و همپیمانانش مانند بشار اسد رئیس جمهور سوریه استفاده می‌کنند. چند عنصر مجاهدین خلق (منافقین) حدود یک ماه گذشته در ادلب در شرق سوریه کشته شده‌ بودند و این عناصر به همراه نیروهای مسلح تروریست در جنگ علیه حکومت سوریه حضور دارند.

سرکرده‌هاي گروه تروريستي ارتش آزاد سوريه نيز، در ازاي خوش خدمتي منافقين، به علاوه پرداخت مواجب مزدورهاي رجوي، در گردهمايي اين گروهک تروريستي در ويلپنت پاريس شرکت کردند.

FBI، "پليس فدرال آمريکا" نيز در سال 2004 گزارش جامعي درباره منابع مالي گروهک تروريستي منافقين منتشر کرد.


بنابراين گزارش، تحقیقات نشان داده که فرقه رجوي در زمینه گردآوری اعانه بسیار فعال است. در گذشته بیشتر پولی که به دست می‌آمد از طریق شبکه‌های منافقين در لس‌آنجلس و واشنگتن جمع‌آوری می‌شد، این پول سپس از طریق پولشویی‌های بین‌المللی و پیچیده و با استفاده از حساب‌هایی در ترکیه، آلمان، فرانسه، بلژیک، نروژ، سوئد، اردن و امارات عربی متحده به چرخه درآمدهاي سياه منافقين وارد مي‌شود تا از اين راه پول‌هاي سياه منافقين با سر و شکلي تازه و موجه براي مصرف و ولخرجي آماده شود.

این گزارش می‌افزاید، شبکه‌ای حمایتی در آمريکا و دیگر کشورهای خارجی فعال است. این شبکه حمایتی در مجموعه‌های کوچکتری سازمان دهی شده که توسط هسته مرکزی منافقين هدایت می‌شوند و از عراق و فرانسه به آمریکا و دیگر کشورهای خارجیفرستاده می‌شوند. این شبکه حمایتی مسئول تبلیغات، تجمعات، جمع‌آوری اعانه و نظارت و ترساندن حامیان نظام جمهوري اسلامي ایران است.


مقر این شبکه در "اورسورواز" در پاریس فرانسه واقع شده است.

همچنين، تحقیق مشترک بین لس‌آنجلس و پلیس کلن آلمان افشا کرد که شبکهمنافقین در کلن مقادیر زیادی دوربین‌های دید در شب را از یک فروشگاه لوازم ورزشی در کلن دریافت کرده است. وجوه لازم برای چنین خریدهایی از طریق یک برنامه پیچیده اجتماعی پر سود تامین می‌شد که طی آن برای کودکانی با کارت‌های شناسایی متعدد کمک‌های مالی دریافت می‌شد.

قاچاق انسان؛ روش جديد فرقه رجوي براي كسب درآمد

محدويت‌هايي كه در كشورهاي اروپايي در خصوص شيوه‌هاي پولشويي منافقين اعمال شد، گردانندگان اين گروهک را به اين فكر انداخت شيوه‌هاي جديدتري در پيش بگيرند.
يكي از اين شيوه‌هاي جديد قاچاق انسان است. اخيراً خبرگزاري آلمان شواهد و مداركي فاش كرد كه نشان مي‌دهد، منافقين با تشکيل دادن تيم‌هاي قاچاق انسان، افراد را با وعده گرفتن پناهندگي از کشور انگليس به صورت غير قانوني وارد اين کشور کرده و پس از گرفتن مبالغ هنگفت آن‌ها را به حال خود وامي‌گذارند.


براساس تحقيقات انجام شده، مركز اين گروه قاچاق انسان كه از اعضاي منافقين هستند، در آمستردام هلند قرار داشته و با کشف و شناسايي اين گروه از قاچاچيان انسان، پليس کشور مربوطه در بررسي‌هاي به عمل آمده پس از کشف و ارتباط اين افراد با گروهک تروريستي منافقين، تعدادي پاسپورت، كارت شناسايي، كلت كمري و مواد بيهوش كننده از آنها اخذ کرده است‏.‏

يكي از حقه‌هايي كه منافقين در اروپا به كار مي‌برند تا كمك مالي جمع آوري كنند اين است كه انجمن‌هايي تحت عنوان پوششي حمايت از حقوق کودکان و پناهندگان راه‌اندازي مي‌کنند که در اصل کار آن‌ها اخاذي از افراد ناآگاه است. اين گروه، با جذب همدردي افراد ناآگاه و طلب پول از آن‌ها، مبالغ زيادي پول جمع كرده است كه در راه عمليات‌هاي تروريستي خود استفاده مي‌كند.

مزدوري منافقين براس سرويس‌هاي جاسوسي/ درآمد از طريق قاچاق مواد مخدر

از مهمترين روش‌هاي درآمدهاي سياه منافقين پرداخت، مزدوري سرويس‌هاي جاسوسي غرب و رژيم صهيونيستي است.

به گزارش فایننشال تایمز، وینس کانیستر ارو، رئیس کل پیشین واحد ضد تروریستی سازمان سیا طی مصاحبه‌ای منتشر شده اظهار داشت: مجاهدین خلق(منافقين) از سوی شاخه عملياتي(تروریستی) موساد اسرائیل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اعضای مجاهدین خلق برای آموزش به اسرائیل می‌روند و برخی بمب گذاری‌ها علیه هدف‌های تعیین شده توسط موساد در ایران از سوی این سازمان صورت می‌گیرد؛ از این بابت اسرائیل دستمزد می‌دهد.

این روزنامه تصریح مي‌کند، غیر از سازمان‌هاي آمریکایی، شماری از سرويس‌هاي امنيتي و جاسوسي اسرائیل نیز به تأمین مالی گروهک تروريستي منافقین می‌پردازند.

بخش دیگری از هزینه‌های این فرقه تروریستی از طریق قاچاق انسان و شراکت با باندهای بزرگ فروش مواد مخدر در اروپا تامین می‌شود ضمن اینکه ر‍ژيم صهيونيستي نیز در قبال جاسوسی منافقین در کشور عراق و فروش اطلاعات نادرست هسته‌ای ایران - که اسرائیلی‌ها به آنها می‌دهند - میلیونها دلار به آنها کمک مالی می‌کند.

منافقين پول‌هاي سياه و کثيف خود را چگونه مصرف مي‌کنند؟

پول‌هاي سياه و کثيفي که منافقين از لابي‌هاي اروپايي و صهيونيستي و بعضا با پولشويي‌هاي هنگفت به چنگ مي‌آورند، در زمينه‌هاي بسياري هزينه مي‌شوند. خريد سناتورهاي سناي آمريکا، کرايه سياهي‌لشکر براي شوهاي تبليغاتي، جلب حمايت ضد انقلاب و شبکه‌هاي بيگانه، راه‌اندازي کارناوال‌هاي تبليغاتي و تامين هزينه گروه‌هاي معاند انقلاب اسلامي، از جمله اقداماتي است که هزينه زيادي روي دست گروهک تروريستي منافقين مي‌گذارد.

به عنوان مثال کمپاني آمريکايي-انگليسي "براون لويد جيمز" که از سال 2011 به استخدام منافقين درآمد، تنها بابت ارائه مشاوره در 2 ماه مه و ژوئن در همان سال 40 هزار دلار دريافت کرد.

اين شرکت طي مدت قرارداد خود با منافقين وظيفه لابي‌گري و اجير کردن سخنران و راه اندازي تجمع‌هاي چند ده نفره با پرداخت مبالغ هنگفت و پول توجيبي و وعده اقامت، براي گروهک تروريستي منافقين را بر عهده داشت.

از سوي ديگر نيز يک آژانس آمريکايي به نام "هري واکر" فعاليتي مشابه کمپاني"براون لويد جيمز" را براي منافقين انجام مي‌دهد ومشغول فعاليت براي منافقين، برگزاري جلسات و سخنراني‌ها در هتل‌هاي مجلل و استخدام سخنران است.

"هوارد دين" (رئيس پيشين حزب دموکرات) نيز اعتراف کرده که وي توسط اين شرکت براي سخنراني در جلسات منافقين استخدام شده و دستمزد مي‌گيرد.

يک مقام وزارت خارجه آمريکا که به قراردادهاي سخنراني آشناست در گفتگو با پايگاه اينترنتي "کريستين ساينس مانيتور" اذعان کرد که معمولا به هر سخنران براي يک سخنراني 20 دقيقه‌اي 20 هزار دلار پيش پرداخت داده مي‌شود و علاوه بر هزينه سفر، 25 هزار دلار هم بعد از اتمام سخنراني به نفع منافقين، به حساب فرد سخنران واريز مي‌شود.

اين شرکت‌ها و جوامع پوششي منافقين، همچنين جمع کردن و استخدام سياهي لشکر براي اجتماع‌هاي چند نفره و گردهمايي‌هاي اين فرقه را بر عهده دارند. از جمله اين گردهمايي‌هاي منافقين مي‌توان به مناسبت‌هاي هر از چند گاهي اين گروهک در فرانسه که با وعده پرداخت پول توجيبي و وعده سفر مجاني، تعدادي شهروند خارجي را که هيچ تناسبي با منافقين و عقايد شوم آنها نداشتند و شايد تا آن زمان حتي نام اين گروهک تروريستي را نشنيده باشند صرفا به خاطر دادن پول، غذا و گشت و گذار رايگان در نقاط مختلف فرانسه بويژه پاريس اجير کرده و به آن‌ها پول پرداخت مي‌کنند. براي مثال تجمع اندک اوت سال گذشته در مقابل وزارت خارجه آمريکا شکل داده شده بود يکي از اين موارد است.

در خلال برگزاري اين شو تبليغاتي رسانه‌ها از قول شرکت کنندگان خارجي گزارش دادند که آن‌ها اصلا راجع به موضوع تظاهرات بي خبر بوده و مابه ازاي دريافت پول در تظاهرات شرکت کرده بودند.


خريد سناتورهاي بازنشسته آمريکايي و لابي در سنا

يکي از مهم‌ترين راه‌هاي خرج اين پول‌هاي کثيف خريد سناتورهاي سناي آمريکا و استفاده از آن‌ها به عنوان لابي و يا حضور در شوهاي تبليغاتي فرقه رجوي است.

بنا بر گزارش گاردین، " بسياري از مقامات بازنشسته آمريکايي در مقاطع زماني مختلف به دریافت مقادیرهنگفت پول در قبال حمایت از گروهک تروريستي منافقين اذعان کرده‌اند. گاردين در گزارش خود به افرادي مانند اِد رندل، فرماندار پیشین پنسیلوانیا اشاره مي‌کند که بیش از 150 هزار دلار در ازای سخنرانی در مراسم حمایت از منافقين دریافت کرده‌اند" (از جمله دیگر افرادی که حاضر به دریافت پول شده‌اند می‌توان به هاوارد دین، فرماندار پیشین ورمانت، و رودی جولیانی شهردار پیشین نیویورک اشاره کرد)
"جان بولتون" نماينده سابق آمريکا در سازمان ملل، "مايکل موکيسي" "دادستان کل آمريکا" (2009-2007)،" تام ريج" "وزير امنيت آمريکا"،"هوارد دين" رئيس پيشين حزب دموکرات، اندرو کارد وزير پيشين ترابري و رئيس دفتر بوش، لوئيس فري رئيسFBIدر سال‌هاي (2001-1993)، بيل ريچاردسون وزير بازرگاني دولت اوباما،لي هميلتون رئيس سابق کميته روابط خارجي کنگره آمريکا، "رودي جولياني" شهردار سابق نيويورک، مايکل ريس (مشاور ميت رامني) و بسياري ديگر از مقامات آمريکايي در ازاي حمايت از گروهک تروريستي منافقين و حضور در شوهاي اين گروهک، مبالغ هنگفتي دريافت کرده‌اند.
فایننشال‌تایمز: خروج نام منافقین بیانگر نفوذ پول و لابیگری در مقامات واشنگتن است

کارنگی در گزارشي به نحوه چگونگي خروج نام گروهک تروريستي منافقين از ليست گروه‌هاي تروريستي پرداخته و اذعان مي‌کند نفوذ پول ولابي‌گري در ميان مقامات آمريکايي دليل اين امر بوده است.

بنابراين گزارش، تصمیم دولت آمریکا برای حذف نام گروهک تروريستي منافقين از ليست گروه‌های تروریستی نمونه روشنی است از نفوذ پول‌هاي کثيف منافقين و لابیگری آن‌ها در واشنگتن. این تصمیم در بدترین حالت بیانگر سردرگمی بسیاری از سیاستمداران بانفوذ آمریکا است که مانع از تحلیل درست این افراد از ایران می‌شود."

خريد اپوزوسيون خارج‌نشين

گروهک تروريستي منافقين در سال‌هاي گذشته تلاش کرده تا حمايت اپوزوسيون خارج‌نشين و گروه‌هاي معاند نظام جمهوري اسلامي را به هر شکل ممکن جذب کند. بسياري از معاندان جمهوري اسلامي و فتنه‌گراني که به خارج از کشور فرار کرده‌اند، با پول‌هايي که از فرقه رجوي دريافت مي‌کنند با نوشتن مقالات و تهيه رپورتاژآگهي به حمايت از اين گروهک تروريستي مي‌پردازند.

از اين دشمنان تابلودار انقلاب اسلامي مي‌توان به افرادي مانند عليرضا نوري‌زاده عامل سرويس‌هاي جاسوسي انگليس و عربستان و اردشير اميرارجمند، عامل فراري فتنه 88 و از عوامل نزديک به گروهک تروريستي منافقين اشاره کرد.

اردشير اميرارجمند كه با گذشت زمان رابطه‌اش با منافقين کاملا عيان شده است ( او غير از اين، رابطه نسبي با منافقين هم دارد. اردشير امير ارجمند برادر مسعود اميرارجمند مسئول شاخه اطلاعاتي گروهك تروريستي منافقين در پاريس است) با دستور سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه، فراخوان تمامی مهره‌های فتنه را در دستور کار قرار داده و با هماهنگی گسترده با رسانه‌های ضد انقلاب به پروپاگانداي خودعليه ايران ادامه مي‌دهد.

اردشير اميرارجمند پروژه‌هاي زيادي را با همکاري منافقين در دست اجرا داشته و دارد که از جمله آن‌ها مي‌توان به پروژه‌هايي مانند پروژه ضدانقلابي هديه 60 که وظيفه اخذ امكانات و پشتيباني و رابط بودن سرويس امنيت داخلي فرانسه معروف به DST را بر عهده گرفت.

جالب اينكه سرويس اطلاعاتي فرانسه که وظيفه تامين امنيت سرکرده‌هاي گروهک تروريستي منافقين در پاريس را بر عهده دارد، براي اميرارجمند نيز 4 نفر محافظ شخصي تعيين کرده است.

باشگاه خبرنگاران اخيرا در سري گزارش‌هايي به افشاگري يکي از جداشده‌هاي گروهک تروريستي منافقين پرداخت. فرد افشاگر عليه "گروهک تروريستي منافقين" و "جريان‌هاي ورشکسته ضد انقلاب" در افشاگري‌هاي خود به افرادي اشاره مي‌کند که در دام اين گروهک تروريستي افتاده‌اند. يکي از اين افراد عليرضا نوري‌زاده است.


تاکنون افراد بسياري مانند عليرضا نوري‌زاده و برخي ديگر از عوامل ضد انقلاب در اين نوع دام‌هاي شيطاني گروهک تروريستي منافقين افتاده و به نوعي گزک به ‌دست سران اين گروهک تروريستي داده‌ و از اين طريق به عنصري در خدمت اين گروهک شيطاني تبديل شده‌اند.

نوري‌زاده در مصاحبه‌هاي بسياري از گروهک تروريستي منافقين حمايت کرده است، وي در مصاحبه‌اي که با تلويزيون گروهک تروريستي پژاک انجام داد صراحتا اعلام مي‌کند که قصد دارد اعضاي گروهک تروريستي منافقين را پس از خروج از اشرف جذب کند.


علیرضا نوری زاده در برنامه خود که از شبکه گروهک تروریستی پژاک پخش می‌شد، اظهار داشت: "برنامه ما برای جریان سبز(فتنه) تاکتیکی، اطلاعاتی و فلج کردن کارهای رژیم (نظام جمهوري اسلامي ايران) در داخل و خارج است از این رو بر آن هستیم رهبری موج سبز(فتنه) را از خارج کشور به دست بگیریم زیرا موسوی و کروبی( سران فتنه) نتوانسته‌اند از موقعیت‌ها استفاده کنند.

همکار سرويس‌هاي جاسوسي غربي و عربي در ادامه اضافه مي‌کند: این موج باید عاری از خشونت باشد زیرا سازمان مجاهدین خلق (منافقین) با آن همه سلاح نتوانست کاری از پیش ببرد. ما برنامه‌ای داریم تا 4 هزار عضو مجاهدین در اردوگاه اشرف! عراق را پس از خروج از این کشور، جذب جنبش سبز(فتنه) کنیم".

احمد شهيد، با پول‌هاي منافقين گزارش تهيه مي‌کند

احمد شهيد به اصطلاح گزارشگر ويژه حقوق بشر در ايران، از زمان آغاز ماموريت خود با رجوع به اعضاي گروهک تروريستي منافقين گزارش‌هاي سراسر دروغ خود را تهيه و در اختيار نهادهاي به اصطلاح حقوق بشري قرار مي‌دهد.

احمد شهيد با برگزاري جلسات متعدد با منافقين، علاوه بر گرفتن اطلاعات نادرست از اعضاي اين فرقه بابت تهيه گزارش‌هاي خود از منافقين نيز پول دريافت مي‌کند.

منافقين بيشترين قسمت پول‌هاي سياه و کثيف خود را در کجا هزينه مي‌کند؟

اما يکي از راه‌هاي بزرگ خرج پول‌هاي کثيف فرقه رجوي، صرف استخدام و کرايه آدم‌هاي معلوم‌الحالي است که از آن‌ها براي پر کردن صندلي‌هاي خالي شوهاي تبليغاتي منافقين استفاده مي‌شود.

اخيرا نيز يکي از همين گردهمايي‌هاي تبليغاتي گروهک تروريستي منافقين در ويلپنت پاريس در فرانسه برگزار شد.در اين شوي تبليغاتي، سرکردگانمنافقینبا صرف هزینه‌های گزاف از ماه‌ها پیش در حال آماده‌ سازی مقدمات این مراسم بودند، اما بزرگترین کمبود آن سیاهی لشکر بود.

 

حضور يک همجنس باز در تجمع منافقين در سال‌هاي پيش
 

با توجه به تعداد بسیار کم نیروها و هواداران اين گروهک تروريستي، در اروپا، هرساله عواملمنافقینماموریت دارند تا از کشور‌های اروپایی از افراد بی سرپناه بخواهند تا در قبال دریافت مقداری پول و چند وعده غذا در این مراسم شرکت کنند.امسال نیز با نزدیک شدن به این مراسم و با توجه به اخبار رسیده از اروپا مبنی بر ناکامیمنافقیندر جمع‌آوری سیاهی لشکر، مریم رجوی در نشستی توجیهی در اورسورواز (مقرمنافقیندر فرانسه) به هر یک از انجمن‌ها و تشکل‌هایمنافقین در اروپا درخواست کرده بود که موظف به جمع‌آوری افراد زيادي از سراسر اروپا هستند.

همچنين گفته مي‌شود به خاطر بي‌نظمي و آشفتگي موجود در شوي ويلپنت منافقين، يک تبعه افغان که با وعده و وعيد به اين مراسم آورده شده بود، جان خود را از دست داده است.

به گزارش پايگاه هابيليان، این تبعه افغان که نجیب نام داشت، در ازای گرفتن 70 یورو در این مراسم شرکت کرده بود و به علت مستی در پایان تجمع گروهک تروریستی منافقین به زیر اتوبوسی که نقل و انتقال افراد این گروهک تروریستی را بر عهده داشت، می‌رود و در جا کشته می‌شود.
گفتنی است؛ عموی این فرد که در پاریس اقامت دارد، می‌خواهد علیه منافقین و برگزار کنندگان این تجمع شکایت کند.
عکس


چه کساني و با چه انگيزه‌اي در شوي تبليغاتي مريم قجر شرکت کردند؟/ کرايه دانشجوهاي جوان مشتاق سفر به پاريس

هر چه بيشتر از زمان گردهمايي مانفقين در ويلپنت فرانسه مي‌گذرد، مطالب جديدي از پشت پرده افراد شرکت کننده در اين مراسم و چگونگي شرکت آن‌ها منشتر مي‌شود. براساس گفته‌‌هاي شاهدان عيني بسياري از افراد شرکت کننده در اين مراسم با وعده سفر مجاني همراه با گشت و گذار و شام و نهار رايگان به پاريس برده شده‌اند. به علاوه، بسياري از دانشجوهاي خارجي که با تبليغات و وعده‌وعيدهاي فراوان به شوي تبليغاتي رجوي برده شده بودند، حتي نمي‌دانستند در چه مراسمي شرکت کرده‌اند.

آلینا آلیمکووا، دختر دانشجوی قرقیز که مدتی خبرنگار آزاد قرقیزیستاني است که به تازگي سفری به پاریس داشته است. اما این سفر برای آلینا آن گونه که توصیف می‌کند سفری معمولی نبوده است.

آلینا می‌گوید که روزی اتفاقی با یک آگهی رو به رو شده که به گفته او کلیدی بود برای سفرش به پاریس. شهر رویاهای آلینا. آن هم با قیمتی باورنکردنی برای یک دختر دانشجو. بلیت رفت و برگشت، یک هفته اقامت در هتل چهار ستاره همراه با صبحانه.
 

"اساسا آن‌هایی که به این سفر آمده بودند بیشتر دانشجو بودند و همه شیفته قیمت پایین این سفر شده بودند. این که می‌شد حدود ۱۵۰ هزار تومان بدهی و مدتی را در پاریس بمانی. من آنجا جوان‌هایی را از روسیه، جمهوری چک، اوکراین و آسیای میانه دیدم"

 

آلینا مانند بسیاری از دانشجویان و جوانان دیگر ای‌میلی برای برگزارکننده تور فرستاد، اما خودش می‌گوید همان جا پی برده است که باید کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه باشد. اما ترسی به دل راه نداد.

آلینا سپس ادامه می‌دهد که برگزارکننده تور برایش توضیح داده است که او باید در یک تظاهرات سیاسی در پاریس هم شرکت کند. پرچم در دست بگیرد و شعارهایی به زبان فارسی بدهد. برگزارکننده تور که خانم آلیمکووا تلاش دارد نام او محفوظ بماند به این دختر دانشجو اطمینان می‌دهد که این حرکت یک حرکت اعتراضی مسالمت‌آمیز و خالی از خشونت است و او پس از آن صحیح و سالم به خانه‌اش خواهد رسید.

آلینا آلیمکووا با این که خودش اذعان می‌کند که حتی یک کلمه فارسی هم نمی‌داند و چیز زیادی هم درباره مسائل مربوط به ایران نمی‌داند، اما تصمیم می‌گیرد با این پیشنهاد (به عقیده او) «خوب» به پاریس سفر کند.

۳۱ خردادماه ۱۳۹۲ ساعت ۹ شب در یک هوای سرد و بارانی آلینا همراه با یکی از هم‌دانشگاهیان قرقیزش قدم به ترمینال اتوبوس پراگ می‌گذارد. همه مسافرانی که قرار است سوار هشت دستگاه اتوبوسی شوند که از پراگ به پاریس می‌روند جوان‌اند و اغلب دانشجو و همه از طریق اینترنت به گفته او به نوعی استخدام شده‌اند. چنان که این دختر دانشجوی اهل قرقیزستان می‌گوید هیچ کس به درستی از هدف این سفر اطلاعی نداشته است.

تظاهرات براي حمايت از آشوب در عراق؟

حتی آلینا آلیمکووا به پسری از آلمان اشاره می‌کند که با اطمینان تصور می‌کرده در تظاهراتی برای حمایت از شوب در عراق شرکت کرده است.

در بدو ورود به پاریس مسافران متوجه می‌شوند که از هتل چهار ستاره وعده داده شده همراه با صبحانه گرم خبری نیست و این هتل ۶۰ کیلومتر با پاریس فاصله دارد. اول تیرماه مسافران را که به گفته این دختر دانشجو حالا قرار بود نقش معترضان به نظام حاکم در ایران را بازی کنند به جایی در نزدیکی فرودگاه شارل دوگل می‌برند. آنجا را که عده‌ای نگهبان شخصی محافظت می‌کردند با پرچم‌های زرد و بنفشی که به گفته خانم آلیمکووا اسم مریم رجوی بر آنها حک شده بود تزیین کرده بودند:

"آنجا همراه داشتن دوربین عکاسی و تلفن‌های هوشمند ممنوع بود و آنها همه وسایل ما را گرفتند".

اما آلینا به رغم اخطارهای برگزارکننده تور با پرداختن مقداری پول به یکی از نگهبان‌ها دوربین خود را به داخل می‌برد. آلینا می‌گوید به همه شرکت‌کنندگان کوپنی داده بودند که با آن می‌شد نوشیدنی و ساندویچ مجانی گرفت.

آواره‌ها، متقاضیان پناهندگی از کشورهای آفریقایی و کولی‌ها صندلي‌هاي شوي تبليغاتي مريم قجر را پر مي‌کنند

يکي از عناصر گروهک تروريستي منافقين که در شوي تبليغاتي ويلپن شرکت کرده، توصيفي از افراد حاضر در اين گردهمايي را در وبلاگ خود آورده است: "من خودم از حاضران و شاهدان گردهمایی مجاهدين در ويلپنت پاريس بودم.

اين فرد در وبلاگ خود مي‌نويسد:‌ آواره‌ها، متقاضیان پناهندگی از کشورهای آفریقایی و کولی‌ها از جمله افرادی بودند که به "ویلپنت" پاریس آورده شدند تا صندلی‌های خالی مراسم را پر کنند.

پايگاه اینترلینک در سري گزارش‌هايي به شوي تبليغاتي گروهک تروريستي منافقين پرداخته است.

بنابر اين گزارش‌ها روز شنبه ۲۳ ژوئن، در حالی مجاهدین خلق سی و دومین سال مبارزه شوم مسلحانه علیه جمهوری اسلامی را جشن گرفته و به پایکوبی مشغول شدند که به گواه کارشناسان و شاهدان صحنه:

۱ـ بیش از ۹۸% از دعوت شدگان، غیر ایرانی بوده و شناختی از منافقين نداشته و بعضاً با هزینه زیاد و از اقصی نقاط جهان به پاریس فراخوانده شده و کسانی که آشنایی به زبان فارسی نداشته و سخنرانی تکراری و کلیشه‌ای مریم عضدانلو در آنان تاثیری نداشته است. کسانی که از یک یا دو روز قبل از کشورهای مختلف و جهت سیر و سیاحت و همراه با انواع دیگر امکانات تفریحی، جمع آوری شده و هیچ تصوری از نمایش قدرت و بازی سیاسی منافقين نداشتند.2ـ تعداد اندک لابی‌هایی که برای گرم کردن معرکه گرد آمده بودند، با هزینه‌های بسيار گزاف، همچنان مانند مریم عضدانلو به سر دادن شعار و سخنرانی کلیشه‌ای اکتفا کرده و هیچ اشاره‌ای به انتخابات اخیر ایران نکردند.

۳ـ روز قبل‌تر یعنی جمعه ۲۲ ژوئن، میدان تروکادرو در پاریس، محل تجمع تعدادی از اعضای منتقد و مخالف و قربانیان فرقه منافقين بود که آنان در قالب انجمن‌های سیاسی و فرهنگی کوچک و با در دست داشتن انواع پوستر و پلاکارد، به اعتراض پرداخته که این خود گویای پوشالي و نمایشی بودن آکسیون منافقين در روز بعد از آن بوده است.

يکي ديگر از اعضاي گروهک تروريستي منافقين که در چنين جشن‌هايي حضور داشته است، در وبلاگ خود مي‌نويسد:

يك داوطلب و نيروي فعال اين سازمان هستم وهروقت مسافرتی برای پيش برد كارهای مقاومت می‌كنم، هيچ وقت به ذهنم نميادکه من در جيبم پول دارم يا ندارم.

وي در خاطرات خود مي‌نويسد:"سالِ اول که به فرانسه آمده بودم با یک ایرانی آشنا شدم که بعضی‌ وقت‌ها تلفنی با هم حرف میزدیم و احوال‌پرسی میکردیم، تا اینکه یک روز زنگ زد و گفت یک تجمع ایرانیان درحومهٔ پاریس برگزار میشود اگر تونستی بیا هم فال است و هم تماشا".

تا لحظه آخر نمیدونستمگردهماییایرانیان مربوط به مجاهدین است و خلاصه رودربایستی گرفت و رفتیم داخل، از هر ملیتی آنجا بود از کرد‌های عراق گرفته تا ترک‌های ترکیه و از آفریقایی گرفته تا عرب، خلاصه چند دقیقه چرخی زدم و گفتم بپرسم چرا اینجا از همه ملیت‌ها جمع شدن.

از کرد‌های عراق پرسیدم که از سوئد آمده بودند، یکیشون گفت که ما از سوئد آمده‌ایم و گفتند ۴ روز شما رو به پاریس می‌بریم و تنها یکبعدازظهر با ما در یک مراسم هستید و بعد آزاد هستید هرجا می‌خواهید بروید و رفت و برگشت و هتل و غذا و سایر امکانات از طرف ما.

با دوستِ تازه آشنا شدهٔ کردِ عراقی رفتیم با عرب‌ها حرف زدیم یکی‌ از آنها گفت من از دانمارک اومدم و شرایط، همان شرایط دوستِ کرد بود، فقط با تفاوت اینکه اونها خانوادگی اومده بودند.

خلاصه ترک‌ها و آفریقایی‌ها هم همین شرایط را داشتند البته با یک روز بیشتر و یک روز کمتر به اقتضای شرایط و طلبِ بیشتر یا کمتر.

اين عضو گروهک تروريستي منافقين در ادامه گزارش خود مي‌نويسد: از پاریس هم خیلی‌‌ها آمده بودند که بیشتر آنها کرد‌های عراق و افغانی بودند که منتظر بودند مراسم تمام شود و اگر جای خالی‌ بود با اتوبوس‌های آنها به کشورِ دیگری بروند و اکثر آنها هلند و آلمان رو در نظر داشتند و کنار اتوبوس‌های این ۲ کشور ایستاده بودند.

در آن مراسم هرگونه خوردنی و نوشیدنی مجانی‌ و فراوان بود طوری که بعضی‌ از خانواده‌ها ده‌ها ساندویج و نوشیدنی توی پلاستیک و جعبه گذاشته بودند و برای روز‌های آینده ذخیره کرده بودند.

اعضاي گروهک ترويستي منافقين تنها صندلي‌هاي جلو را پر کرده‌اند

اما در داخل سالن و در حین صحبت‌ها و مراسم صندلی‌‌های جلو مربوط بود به اعضای مجاهدین و کادر‌های آنها که برای فیلمبرداری چهرهٔ مراسم مجاهدینی باشد، و برای هر یک نفر که داخل اون سالن بزرگ بود ده‌ها پلاکارد و پرچم و عکس و جلیقه‌هایي با عکس مسعود و مریم رجوی وجود داشت که بین حاضرین پخش میشد.

اين عضو گروهک تروريستي منافقين در ادامه افشاگري خود مي‌گويد:

مجاهدین(گروهک تروريستي منافقين) از حمایت توده‌ای مردم ایران برخوردار نیستند و در مجموع گروهی منفور و مطرود هم بشمار می روند. بالطبع تجمع‌های مجاهدین(گروهک تروريستي منافقين) هم مورد استقبال ایرانیان قرار نمی‌گیرد و دقیقا به همین علت است که مجاهدین مجبورند برای افزودن بر سیاهی لشکرهای خود، دست به دامن دانشجویان لهستانی و ساکنین کمپ‌های پناهندگی بشوند.


گروه دیگری هم هستند که برای تفریح و گشت و گذار به پاریس می روند. همانطور که می دانید هزینه ایاب و ذهاب، اقامت در هتل (یک یا دو شب) و خورد و خوراک را مجاهدین( گروهک تروريستي منافقين) متقبل می شوند. با بسیاری از اینها هم صحبت کرده‌ام. معتقدند که وقتی اینها انقدر ... هستند که پول و خرج سفر را می‌دهند، پس ما چرا استفاده نکنیم! حتي یکی می گفت که به من گفته‌اند اگر بتوانی بالای ده نفر را بیاوری فلان مبلغ هم به خودت خواهیم داد.
در یکی از وبلاگ ها خواندم:


[نظرات ۰]

خبرگزاری اسلامشهر:

66 سال فرصت مناسبي است براي رسيدن به جايي كه شهيد شيخ حسن شحاته رسيد. كسي كه فراگيري قرآن را از هنگام بودن در رحم مادر آغاز كرده بود و ايراد خطبه نماز جمعه را پيش از پانزده سالگي. كسي كه سياه‌پوشيدن و عزاداري براي سيدالشهدا(عليه اسلام) را زماني آغاز كرده بود كه بيشتر مردم در روز عاشورا جشن مي‌گرفتند و حتي شيريني مخصوص اين روز را توزيع مي‌كردند. كسي كه اگرچه در ابتدا حنفي بود اما محبتش به اهل بيت باعث شد تا رواي صادقه‌اي از پيامبر اكرم(صلوات الله عليه) او را شيعه كند. و حالا بايد گفت كسي كه روز نيمه شعبان امسال توسط تكفيري‌ها به شهادت رسيد؛ شهيد شيخ حسن شحاته!


به گزارش اسلامشهر نیوز به نقل از رجا نیوز

شيخ حسن شحاته در سال 1946 ميلادي در خانواده‌اي حنفي مذهب به دنيا آمد. پدرش اگرچه حنفي مذهب اما دوستدار اهل بيت بود.

 خودش درباره دوران كودكي مي‌گويد:

«پدرم آموزش قرآن را از هنگامي که در شکم مادرم بودم، آغاز کرد که این موضوع را خودش به من گفته بود. پس از پایان دوره شیرخوارگی و گرفتن از شیر یعنی در سن دو سالگی، مرا به مکتب‌خانه بردند تا قرآن را فرابگيرم»

 خواندن خطبه نماز جمعه در نوجواني، اجراي برنامه‌هاي ديني در راديو و تلويزيون مصر، حضور در ارتش مصر و ارشاد سربازان كه به مسلمان شدن تعدادي از مسيحيان نيز انجاميد، اقامه نماز جماعت در مسجدي در برابر سفارت رژيم صهيونيستي و استادي در الازهر و تاليفات گوناگون برخي از فعاليت‌هاي وي است. وي اگرچه بعنوان استادي سني مذهب در الازهر تذريس مي‌كرد اما هم دوره‌اي ها و شاگردانش چون شيخ طنطاوي ختما يادشان هست كه او از همان موقع هم مي‌گفت: «هرچه دل‌تان می‌خواهد بگویید، اما بدانيد که پیامبر(صلي‌الله عليه وآله) و اميرالمؤمنين علي و فاطمهٔ زهرا و حسنین (علیهم‌السلام) شجره واحدی هستند که شاخه‌ها و میوه‌های آن یکی است.»

اميرالمومنين(عليه اسلام) نمي‌گذاشت بيفتم

 اما زندگي وي بعد از گرويدن رسمي به تشيع رنگ و بوي ديگري گرفت. مخصوصا كه او محبوبيت زيادي داشت و حالا حتما اين شيعه شدن بر عموم مردم خاصه علاقه مندانش تاثير فراواني مي‌گذاشت. اماجراي شيعه شدن او هم خواندن دارد. ماجرايي كه در حوالي سالهاي 1994 تا 1996 ميلادي اتفاق افتاده است:

«پیامبر(ص) را بر بلندای کوهی دیدم که اميرالمؤمنين(ع) از راه رسیدند و با یکدیگر به زبانی که آن را می‌فهمیدم، به سخن گفتن پرداختند. سپس پیامبر اميرالمؤمنين(ع) را برای کاری اعزام کردند و با دست چپ خود به من اشاره کردند که به دنبال ایشان حرکت کنم؛ دنبال آن حضرت به راه افتادم و از قامت مبارک‌شان، تنها گردن ایشان را می‌دیدم که در اوج زیبایی بود و من پشت سر ایشان از کوه‌ها سرازیر می‌شدم و هرگاه که می‌خواستم بر زمین بیفتم، ایشان با حرکت و اشاره دست مبارک‌شان مانع از افتادن من بر زمین می‌شدند. از خواب که بیدار شدم، دریافتم که باید تا ابد به حق و حقیقت ایمان بیاورم و در وراي امیرالمؤمنین حرکت کنم و فهميدم که در معرض مشکلات بسیاری قرار خواهم گرفت اما با این حال به ولایت ایشان وفادار خواهم ماند.»

در خواب ديده بود كه زمين مي‌خورد و خودش هم تعبيرش را مي‌دانست؛ مشكلاتي در  پيش رو بود كه بازداشت توسط حكومت مصر يكي از آنها بود. زنداني شدن به جرم «اعلام ولایت و وفادارای به امام علی عليه‌السلام و ترويج دوستداری و وفاداری به آن حضرت»!

مشكلات شروع شده بود اما مولا هم بود

از زندان هم كه آزاد شد محدوديت پشت محدوديت بود كه برايش درست مي‌كردند. ممنوع الخروجش كردند، از امامت جماعت خلع شد، اجازه نداشت به مصاحبه و گفت‌وگو با رسانه‌های دیداری و شنیداری و نوشتاری بپردازد. البته شیخ به علت استقبال گسترده مردمي، همچنان ويژه‌برنامه‌ای در تلویزیون مصر داشت که در نخستین برنامه پس از آزادی از زندان، به افشای غافلگيرانه شکنجه‌هايش در زندان‌های رژیم مبارک پرداخت و از ماجراي زندگی خود و عواملی که موجب توسل و تمسک وی به ثقلين یعنی كتاب خدا و عترت پیامبرش شد، سخن راند و این مصادف با ايام حزن‌انگيز محرم‌الحرام بود.

مشكلات شروع شده بود اما همانطور كه در خواب ديده بود، هر بار به مدد اميرالمومنين(عليه السلام) از پس آنها بر مي‌آمد.

 

 

يك تنه لباس سياه به تن كرد

وهابيت كاري كرده بود كه عاشورا شده بود روز جشن و شادي مردم. لباس نو مي‌پوشيدند، جشن مي‌گرفتند و حتي شيريني مخصوصي به نام «شيريني عاشورا» مي‌پختند و پخش مي‌كردند. ديدن اينها براي شيخ حسن دردآور بود:

«فریاد زیادم: "مردم! چگونه می‌توانید در چنین روزی جشن بگیرید و خوشحال باشید در حالي که در چنين روزی، فرزند پیامبر(ص) و نور دیدگانش را به قتل رساندند؟" و خود شروع به برگزاری مجالس عزاداری برای امام حسين(ع) کردم. من به همراه دوستانم، روزهای محرم مراسمی به یاد آن امام بزرگ برگزار و ذکر مصبیت گرفتيم و تمام طول شب گریه می‌کردیم و لباس‌های سیاه می‌پوشیدیم و چون در کنار مقام و بارگاه مطهر آن حضرت یعنی "مسجد الإمام الحسين"(ع) بوديم رژیم ترسید که ملت مصر علیه آنها بشورد و اين شد که آن مصائب و بلاها را بر سر من آوردند.»

 

حيف بود اگر شهيد نمي‌شد

حيف بود اگر اين زندگي به شهادت ختم نمي‌شد. در يكي از خانه‌هاي روستاي «ابومسلم» در منطقه «ابوالنمرس» در استان «الجیزة» مجلس جشن برپا كرده بودند براي نيمه شعبان. مردم روستا چند هفته‌اي بود كه تحت شديدترين تبليغات ضد شيعي بودند. شايد به همين خاطر هم بود كه شيخ حسن شحاته به اين مجلس رفته بود. مردم كه از جشن و حضور ميهمانان مطلع مي‌شوند به خانه حمله مي‌كنند. از پرتاب كوكتل مولوتوف شروع مي‌كنند و به پتك و كلنگ مي‌رسند؛ ديوارها را خراب مي‌كنند، شيخ و همراهانش را بيرون مي‌كشند و آنقدر مي‌زنندشان تا به شهادت مي‌رسند. بعد از شهادت هم پيكرهاي آنها را روي زمين كشيدند. اينها را دو نفر از شاهدان ماجرا تعريف كرده‌اند.

شيخ حسن شحاته، يكي از برادرانش و دو نفر ديگر چهار شهيد اين ماجرا بودند. حيف بود اين زندگي به چيزي جز شهادت ختم شود.

.


[نظرات ۰]
ردپای خدمتی که می‌ماند [ ]
تاریخ ارسال : ۳۱ خرداد ۱۳۹۲

خبرگزاری اسلامشهر:

خود را بزرگ نمی‌داند و خاکی بودنش را فراموش نمی‌کند، می‌داند برای چه آمده و آمدنش به خاطر چه است، آمده تا غبار از بارقه‌های امید و رخوت بزداید و محرومیت را از چهره مردمان صبوری که همجنس اویند پاک کند، او جهادی است.

 .


به گزارش اسلامشهر نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، گاهی انسان به قدری درگیر دنیا می‌شود که فراموش می‌کند در اطرافش چه می‌گذرد و خود را در تارهای تنیده شده از فعالیت‌های روزمره گرفتار می‌بیند اما کمی آن طرف‌تر عده‌ای هستند که دل از دنیای خاکی بر گرفتند و یادشان نرفته چشم‌هایی در دوردست نگران سرنوشت آینده فرزندان روستاهای خود هستند، روستاهایی که در دورترین نقاط کشور از دید بسیاری پنهان مانده‌اند.

 

نگاه جوان به دوردست‌ها دوخته می‌شود دلش آرام و قرار ندارد می‌خواهد خشت روی خشت بگذارد و روستا را بسازد، می‌خواهد همنشین دل صبور مردمانی شود که نسبت به دیگران محروم‌ترند، او یک دانشجوی بسیجی و پاک است.

خود را بزرگ نمی‌داند و خاکی بودنش را فراموش نمی‌کند، می‌داند برای چه آمده و آمدنش به خاطر چه است، آمده تا غبار از بارقه‌های امید و رخوت بزداید و محرومیت را از چهره مردمان صبوری که همجنس اویند پاک کند، او جهادی است.

او خود را ساخته و حال می‌خواهد روستاهای کشورش را بسازد، ردپای خدمتش در روستاها ماندگار است و با آب هیچ بارانی از بین نمی‌رود، می‌ماند برای همیشه و خورشید خاطره‌هایش بدون غروب است.

اردوی جهادی متفاوت از دیگر اردوهای معمول در عرف جامعه است، خودسازی، تجربه زندگی گروهی و جمعی، عملی شدن تجارب و تخصص‌ها، آشنایی عملی با محرومان و محرومیت‌زدایی و خدمت رسانی و ... است.

اردوهای جهادی طبق رهنمود رهبر انقلاب مبنی بر حضور دانشجو در چهار عرصه دین، علم، سیاست و خدمت رسانی، شکل گرفته است.

خدمت‌رسانی به مردم در حد مطلوب و کیفیت کار از جمله اهداف اردوی جهادی است.

اردوی جهادی با توجه به حجم برنامه‌ها و فعالیت‌ها و طولانی بودن مسیر و دور بودن روستا بیش از 10 روز طول می‌کشد و گاهی تا یک ماه ادامه می‌یابد.

سفر جهادی اغلب در روستاهای دورافتاده و محروم انجام می‌شود و در اردوی جهادی تمام عرصه‌ها و موضوعات کاری شامل عمرانی، فرهنگی، آموزشی، درمانی، ورزشی، هنری ورزشی و .... وجود دارد.

*بسیج سازندگی پیگیر اقتصاد مقاومتی در جامعه است

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به آغاز اردوی جهادی، اظهار کرد: امام (ره) توان جوانان در ابتدای انقلاب اسلامی را به طرف سازندگی و دفاع مقدس کشاند.

هامون محمدی با بیان اینکه فعالان جهاد سازندگی در دفاع مقدس از رزمندگان خط‌شکن شجاع‌تر بودند، گفت: بسیج سازندگی با تدبیر مقام معظم رهبری در مجلس به تصویب رسید.

به گفته وی، مدیرانی در بسیج سازندگی تربیت می‌شوند که هنگام تحصیل با مشکلات مردم آشنایی پیدا می‌کنند.

فرمانده سپاه قدس گیلان، با اشاره به آشنایی جوانان با زندگی مردم در قالب طرح هجرت سه در مناطق محروم، بیان کرد: جوانان در بسیج سازندگی مشق مدیریت می‌کنند، مدیریتی که توأم با سختی‌ها است.

وی با تصریح بر اینکه بسیج سازندگی به دنبال سود نیست، اذعان کرد: بسیج سازندگی بحث اقتصاد مقاومتی را در جامعه پیگیری می‌کند.

 

محمدی ادامه داد: بسیج سازندگی قابلیت‌های جوانان را به طرف سازندگی کشور هدایت می‌کند.

به گفته وی، 14 الگوی برتر اقتصاد مقاومتی در بسیج سازندگی برای توانمندی اقشار محروم جامعه پیگیری می‌شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان، کمک به راه‌اندازی صنایع تبدیلی کوچک در مناطق روستایی، کمک به ایجاد واحدهای کوچک گلخانه‌ای، کمک به صنایع دستی، کمک به کشت زعفران، کمک به ایجاد واحد دام و ... را از الگوهای برتر اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

* ارتباط نسل جوان با کشاورزی موجب خودکفایی می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان نیز درباره فعالیت این نهاد در سازندگی، اظهار کرد: سازندگی در تشکیل ساختار جهاد سازندگی دارای سوابق فرهنگی است.

علیرضا شعبان‌نژاد با بیان اینکه هجرت سه در اردوهای جهادی به دنبال غنی کردن اوقات فراغت جوانان است، افزود: به فرهنگی نیاز داریم که جوانان به کشاورزی رغبت داشته باشند.

وی خواستار احیای فرهنگ مصرف در جامعه شد و بیان کرد: دورریزها باید وارد چرخه تولید شوند.

شعبان‌نژاد، ارتباط نسل جوان با کشاورزی پیشرفته را موجب خودکفایی کشور دانست.

وی اذعان کرد: سیستم دولتی در حفظ کاربری اراضی نمی‌تواند اقدامی انجام دهد و مردم باید وارد عرصه شوند.

* فعالیت 6 گروه جهادی در رودسر

فرماندار رودسر نیز از واگذاری 16 پروژه روستایی در 16 روستای این شهرستان به بسیج سازندگی خبر داد و گفت: یک‌ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های مذکور در نظر گرفته شده است.

رضا دوست‌جلالی با اشاره به فعالیت شش گروه جهادی در رودسر، تصریح کرد: گروه‌های جهادی با کمترین هزینه پروژه‌های بزرگی را به سرانجام می‌رسانند.  

 

* واگذاری پروژه‌های اثرگذار روستایی گیلان به بسیج سازندگی

سید عیسی مهدوی مدیرکل امور روستایی و عشایری گیلان نیز درباره فعالیت جهادی اظهار کرد: امسال بسیاری از پروژه‌های اثرگذار استان از طریق دهیاری‌ها به بسیج سازندگی واگذار می‌شود.

* ساخت 53 واحد مسکونی گیلان توسط بسیج سازندگی

رئیس سازمان بسیج سازندگی گیلان نیز اظهار کرد: غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان در دستور کار بسیج سازندگی است.

سید عیسی صفوی، با بیان اینکه جوانان متخصص در پروژه‌های زودبازده به‌کارگیری می‌شوند، افزود: بسیج سازندگی سال گذشته 58 واحد مسکونی برای نیازمندان در گیلان احداث کرده است.

وی تصریح کرد: اجرای دو پروژه آبرسانی و چهار پروژه راهسازی از اقدام‌های سازمان مذکور در استان بوده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی گیلان اجرای شش پروژه راه‌سازی در سال 91 را از جمله اقدام‌ها عنوان کرد و گفت: پایگاه مقاومت بسیج رضوانشهر توسط بسیج سازندگی احداث شده است.

صفوی، با اشاره به ساخت سه پل روستایی در سال 91 در گیلان، خاطرنشان کرد: احداث سه پل در استان در حال اقدام است.

وی با اشاره به اینکه تکمیل 10 مسجد در گیلان به اتمام رسیده است، اذعان کرد: تکمیل چهار مسجد دیگر در حال اقدام است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی گیلان با بیان اینکه تعداد سه غسالخانه در حال احداث است، ساماندهی گلزار شهدا را از دیگر فعالیت‌های بسیج سازندگی برشمرد و گفت: اردوهای طرح هجرت سه در حال آغاز است.

به گفته وی، سالانه مبالغی برای تعمیرات مدرسه‌ها از طریق اداره نوسازی مدارس گیلان در اختیار بسیج سازندگی گذاشته می‌شود.

صفوی، یادآور شد: بسیج سازندگی به آموزش جوانان و ایجاد اشتغال در جامعه کمک می‌کند.

وی به همکاری جهاد کشاورزی و فنی حرفه‌ای استان با این سازمان اشاره کرد و متذکر شد: پروژه‌های سنگین با کمک متخصصان بسیج سازندگی در نقاط مختلف انجام می‌شود.

* فعال‌سازی بسیجیان در امر سازندگی به‌عهده فرمانداران است

استاندار گیلان نیز خواستار واگذاری پروژه‌های صیانت از جنگل‌ها به بسیج سازندگی شد و اظهار کرد: بعضی از دستگاه‌های اجرایی می‌توانند تمام پروژه‌های خود را به بسیج سازندگی واگذار کنند.

کیهان‌هاشم‌نیا با بیان اینکه جهاد دفاعی زمانی محقق می‌شود که با ایثار آشنا شویم، اذعان کرد: فرهنگ‌سازی تولید در روستا و شهر بهترین فرصت برای جوانان است.

وی، بخشی از بیکاری در گیلان را به دلیل نداشتن فرهنگ تولید دانست و یادآور شد: فرهنگ تولید باید جایگزین فرهنگ پشت میزنشینی شود.

استاندار گیلان با تصریح بر اینکه بسیج سازندگی در زمینه استفاده بهینه از آب و خاک توانمندی‌های بسیاری دارد، خاطرنشان کرد: فعال‌سازی بسیجیان در امر سازندگی به عهده فرمانداران است.

وی گفت: فرمانداران باید پروژه‌ها را به بسیج سازندگی منتقل کنند.

هاشم‌نیا با اشاره به تفاهمنامه وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با استاندار گیلان، متذکر شد: پارک فناوری دفاعی در گیلان تاسیس می‌شود و هیئت دولت آن را تأیید و ابلاغ کرده است.

* اردوی جهادی امور پسندیده در جهاد سازندگی است

معاون امور عمرانی استاندار گیلان نیز طرح اردوی هجرت سه را یکی از امور پسندیده در راستای جهاد سازندگی دانست.

محمد آقاجان‌زاده، به همکاری خوب جوانان در نقاط محروم گیلان با مسئولان در عرصه عمرانی و فرهنگی اشاره کرد و افزود: جوانان در عرصه‌های مختلف جامعه حضور فعال دارند.

وی بسیج سازندگی را دارای برنامه‌های خوبی در بخش‌های فرهنگی، عمرانی و ورزشی دانست و خاطرنشان کرد: بسیج سازندگی شادابی را به مناطق روستایی و محروم هدیه می‌کند.

وی یادآور شد: بسیج سازندگی هزینه اجرای پروژه‌ها را کاهش می‌دهد و این امور موجب خیر و برکت می‌شود.

* واگذاری تعمیرات مدارس استان به بسیج سازندگی

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان نیز با اشاره به انجام فعالیت‌های گروهی در آموزش و پرورش اظهار کرد: یک درصد از تعمیرات مدرسه‌ها را می‌توان به بسیج سازندگی اختصاص داد اما سال گذشته دو درصد تعمیرات مدرسه‌های استان به بسیج سازندگی واگذار شده بود.

عمران حسن‌زاده تصریح کرد: امسال سه درصد تعمیرات مدرسه‌های گیلان به بسیج سازندگی واگذار می‌شود.

* بسیج سازندگی راه روستایی گیلان را می‌سازد

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان نیز به همکاری با بسیج سازندگی اشاره کرد و گفت: احداث راه‌های روستایی استان به بسیج سازندگی واگذار می‌شود.

حجت شعبان‌پور یادآور شد: بازگشایی راه‌های روستایی از جمله مواردی است که می‌توان به بسیج سازندگی واگذار کرد.

* فعالیت 490 کانون فرهنگی در گیلان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در جلسه ستاد پشتیبانی اردوهای هجرت سه اظهار کرد: 490 کانون فرهنگی در استان فعال است.

علی اسماعیل‌پور با بیان اینکه 260 کانون فرهنگی در روستاهای گیلان دایر است، افزود: 60 درصد کانون‌های فرهنگی گیلان در روستاها مستقر هستند.

وی از آمادگی کانون‌های فرهنگی گیلان برای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان در روستاها خبر داد و یادآور شد: بسته‌های فرهنگی در اختیار جوانان گذاشته می‌شود.

انتهای پیام/

.


[نظرات ۰]

خبرگزاری اسلامشهر:

اهواز - خبرگزاری مهر: گوزنهای زرد که تعدادشان در ایران بسیار کم است این روزها در اثر هجوم نوعی مگس، به شکلی فجیع در حال مرگ هستند و نگرانی ها از تلف شدن همه گوزن های زرد ایرانی موجود در منطقه حفاظت شده کرخه به شدت افزایش یافته است.

 .


به گزارش اسلامشهر نیوز به نقل از مهر، هر چند این روزها اغلب کارکنان، کارشناسان، محیط بانان و مدیران محیط زیست خوزستان و کشور در منطقه حفاظت شده کرخه که یکی از زیستگاه های اصلی گوزن زرد ایرانی به شمار  می رود حضور دارد ولی شدت هجوم مگسی به نام «میاز» آنقدر برق آسا است که تلفات این جانوران را به شدت افزایش داده است و راهی برای جلوگیری از آن وجود ندارد.

گونه ای که فکر می شد منقرض شده است

گوزن زرد گونه اي سم‌دار است كه در اروپا و آسيا پراكندگي دارد؛ اما گوزن اروپايي از نوع آسيايي كوچك‌تر است. گوزن زرد ايراني از نظر اتحاديه جهاني حفاظت از گونه (IUCN) در معرض تهديد اعلام شد كه شكار بي رويه و از بين رفتن زيستگاه ها در طول 50 سال گذشته منجر به كاهش شديد اين جمعيت شده بود؛ به طوري كه در سال 1335 تصور مي شد كاملا منقرض شده است.

در سراسر دنیا و به طور کل دو گونه گوزن زرد وجود دارد، گوزن زرد ایرانی و گوزن زرد اروپایی. گوزن زرد ایرانی گونه خاصی است که فقط در ایران زندگی می کند اما این گونه امروز در معرض خطر انقراض قرار گرفته است.

حدود سال های 38 - 1337 به قبل تصور می شد که نسل این حیوان کاملا منقرض شده و از میان رفته است اما بر حسب اتفاق چند نفر در دز و کرخه تعدادی گوزن زرد دیدند و به ماموران محیط زیست آن زمان اطلاع دادند.

در سال 1365 اولین انتقال از دشت ناز ساری به جزیره اشک دریاچه ارومیه صورت گرفت که در حال حاضر جمعیتی حدود 300 راس گوزن زرد (یعنی 80 درصد کل تعداد موجود در کشور) در آنجا وجود دارد که بیشترین جمعیت گوزن زرد را تشکیل می دهند.

كارشناسان معتقدند براي احياي جمعيت يك گونه دو راه حل وجود دارد. اول آنكه گونه مورد نظر در زيستگاه‌ اصلي و تاريخي اش احيا مي شود و دوم آن كه با مهيا كردن شرايط مناسب در زيستگاه ديگري شرايط احيا فراهم شود. به اين ترتيب بايد عوامل انقراض حذف و جمعيت احيا شده در زيستگاه مناسب رها سازي شود.

هجوم نوعی مگس به سایت کرخه

اما انتشار خبر هجوم نوعی مگس به منطقه حفاظت شده کرخه در شهرستان شوش و نیش زدن و از پای درآوردن این گوزن های زرد، یک خبر شوک آور در بخش محیط زیست کشور به شمار می رفت زیرا گونه ای که به شدت از آن مراقبت می شد در عرض 12 ساعت بر اثر نیش مگسی به نام میاز از پای درمی آمد.

اين گونه از مگس كه عامل شيوع بيماري به نام «مياز» در جانوران است در اين زيستگاه بخش سر و گردن حيوان را مورد هدف قرار داده است. «میاز» نوعی مگس است که بر روی بافت بدن حیوانات وحشی می نشیند و هزاران تخم برروی بدن میزبان وارد می کند که وقوع این فرایند در مدت سه روز باعث مرگ جانور میزبان  می شود و تاکنون حدود نیمی از جمعیت 70 راسی این گونه جانوری در این منطقه را به کام مرگ کشانده است.

تکثیر میلیاردی مگس ها

احمد لاهیجان زاده مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص وجود این مگس به مواردی اشاره می کند که شاید نمونه آن را تنها در فیلم های تخیلی هالیوود دیده باشیم. وی می گوید: این مکس 104 گونه است که فقط 20 گونه آن قادر به از بین بردن حیوانات است.

وی ادامه داد: این مگس بر روی حیوانات تخم گذاری می کند و ظرف حداکثر سه روز حیوان را از بین می برد؛ ولی این تخم ها در عرض 12 ساعت تبدیل به چند میلیون کرم می شوند و حیوان را از بین می برند. این کرم ها به سرعت تبدیل به شفیره و شفیره ها به سرعت تبدیل به مگس «میاز» شده و به عبارتی در عرض چند روز آنها به صورت میلیاردی تکثیر می شوند.

لاهیجان زاده افزود: به عبارتی هر کدام از لاشه های حیوانات تلف شده در صورت معدوم نشدن، امکان ایجاد میلیونها نوع از این مگس را دارند که به شدت خطرناک هستند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان ادامه داد: برای جلوگیری ازشیوع این بیماری واگیر دار در بین حیوانات وحشی واقع در مناطق حفاظت شده، گروهی از کارشناسان از مرکز کشور برای رسیدگی به منطقه اعزام شده اند و همچنین یک اکیپ 10 نفره متشکل از دامپزشکان منطقه و مرکز نیز در این منطقه حضور دارند.

وی با بیان اینکه تاکنون هزینه برای تهیه دارو برای درمان حیوانات آلوده پرداخت شده است، تصریح کرد: داروهای مورد نیاز برای درمان این بیماری بسیار کمیاب است و برای پیدا کردن این دارو ها تلاش زیادی شده است.

کار سخت زنده گیری گوزنها

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان همچنین گفت: عاجل ترين و مهمترين چالش در حال حاضر زنده گيري گوزنها و پاك سازي زيستگاه است كه چنانچه گفته شد با موانعي مواجه است.

لاهیجان زاده عنوان کرد: در حال حاضر به دليل تراكم پوشش گياهي و گريزپا و پنهان كار بودن اين گونه و عدم امكان زنده گيري و دسترسي آسان به نمونه هاي آسیب دیده شرايط در زيستگاه مساعد ارزيابي نمي شود و با اینکه محيط بانان با استفاده از هر ترفند و وسيله اي در تلاش براي ياري رساندن به گوزن‌ها هستند ولي به دليل هجوم گسترده مگس‌ها و زمان كوتاه تخم گذاري و مرگ در كنار شرايط خاص زيستگاه مشكلاتي بر سر راه امداد رساني به وجود آمده است.

وی همچنین از برپايي كومه هايي برروي آبشخورها خبر داد و افزود: در این مدت توانسته ایم گوزن‌ها را در زمان نوشيدن آب زنده گيري كنيم زیرا در حال حاضر به دليل تراكم پوشش گياهي حتي استفاده از سلاحهاي بيهوشي نيز ميسر نيست. پس از زنده گيري ضمن انگل زدايي از حيوانات مبتلا نسبت به تزريق داروهاي ضد انگل كه هم نوزاد مگس‌ها  هم كنه‌ها را از بين مي‌برد اقدام خواهد شد.
 
مرگ 31 راس گوزن

تمام این موارد باعث نشده مرگ و میر این نوع حیوانات کاهش یابد به گونه ای که طبق آخرین آمار اعلامی، میزان مرگ و میر این نوع حیوان تا روز چهارشنبه 31 راس گزارش شده که این امر نگرانی برای افزایش مرگ این نمونه منحصربه فرد جانوری را به شدت افزایش داده است.

لاهیجان زاده در این خصوص عنوان کرد: این 31 راس تنها لاشه هایی است که پیدا شده و ممکن است بازهم تلفات داشته باشیم که به علت وسعت بالای جنگل هنوز یافت نشده اند ولی به زودی با آنها مواجه می شویم. این مشکل در حدود 200 هکتار از جنگل 13 هزار هکتاری کرخه ایجاد شده و وسعت آن بالا است.

وی افزود: تاکنون شش راس گوزن زرد ایرانی زنده گیری شده که باید عنوان کرد که کار خدا بود چون زنده گیری این حیوانات گریز پا به شدت سخت است. البته همین گونه های زنده گیری شده هم دچار مشکلات و بیماری هایی هستند و به همین علت یکی از اینها تلف شد.

عدم شیوع بیماری میاز به روستاهای اطراف

لاهیجان زاده با تاکید بر این امر که تاکنون هیچ گزارشی از شیوع این بیماری در بین دامهای اهلی روستاهای همجوار ارائه نشده است، گفت: پارک جنگلی کرخه فاصله زیادی با مناطق مسکونی اطراف دارد و ما هیچ گزارشی در این خصوص دریافت نکرده ایم ضمن اینکه برای جلوگیری از سرایت این بیماری، اجساد این حیوانات جمع آوری و سپس سوزانده می شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان در خصوص علت هجوم ناگهانی این مگس به جنگل های کرخه عنوان کرد: البته این امر دلایل مختلفی دارد که از جمله آنها می توان به زیر آب رفتن زیستگاه آنها بر اثر آبگیری سرد کرخه اشاره کرد ولی اتفاق اخیر به عقیده کارشناسان به علت بازندگی بی سابقه اردیبهشت ماه امسال و افزایش میزان رطوبت در خوزستان صورت گرفته که باعث شده سرعت تولید مثل این مگس به صورت انفجاری بالا برود در حالیکه در سالهای قبل بارندگی در این موقع از سال وجود نداشت.

لاهیجان زاده در پاسخ به اینکه بعد از این اتفاق تلخ که احتمالا منجر به تلف شدن همه یا تعداد قابل توجهی از گوزن های زرد ایرانی می شود، چه راهکارهایی برای عدم تکرار آن اندیشیده شده است، تاکید کرد: ممکن است این اتفاق تا 10 سال آینده هم رخ ندهد ولی ما از همین امروز باید با تحقیقات لازم خود را برای مقابله و جلوگیری از بروز این اتفاقات آماده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه مرگ گوزن های زرد ایرانی اتفاق تلخی بود، عنوان کرد: کارشناسان ما بر اثر این اتفاق تجربه لازم برای مقابله با آن را به دست آورده اند و این سایت به محض اینکه از وجود مگس ها پاکسازی شد، مورد بهره برداری مجدد قرار می گیرد ولی ما حدود 50 راس گوزن زرد ایرانی در سایت حفاظت شده دز در کنار کرخه داریم که خوشبختانه با این مشکل مواجه نشد که این تجربه می تواند برای حفاظت از آنها موثر واقع شود.

.


[نظرات ۰]

خبرگزاری اسلامشهر:

  بدون توصیف


تصاویر از ایسنا و مهر

 

 

 

 

 

 

 

 


عکس های قسمت دوم از مهر

 

 

 

 

 

 

 


[نظرات ۰]

خبرگزاری اسلامشهر:

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در دیدار اساتید، قاریان و حافظان شرکت کننده در سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم، یکی از دستورات مهم قرآن خطاب به مسلمانان را حفظ اتحاد و یکپارچگی دانستند و تأکید کردند: امروز هر حنجره و زبانی که مسلمانان را به وحدت دعوت کند، حنجره الهی است و هر حنجره و زبانی که مسلمانان و مذاهب اسلامی را به دشمنی با یکدیگر تحریک کند، زبان شیطان است.


به گزارش اسلامشهر نیوز به نقل از  رجا نیوز - حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار با تأکید بر لزوم انس و آشنایی بیشتر مسلمانان با قرآن و معارف سعادت بخش و عزت آفرین آن افزودند: یکی از خطاب های قرآنی به مسلمانان، اتحاد حول ریسمان الهی و متفرق نشدن است که در مقابل آن، آموزش و روش استعماری قرار دارد که ایجاد اختلاف میان امت اسلامی و تشدید تعصب های مذهبی، دستور کار آن است

ایشان با اشاره به فریب خوردن برخی حکومت ها و دولت های اسلامی، و بازی آنان در زمین دشمن، خاطرنشان کردند: اتحاد و اتفاق میان مسلمانان، یک فریضه فوری است.

رهبر انقلاب اسلامی، کشتار و خونریزی، تروریسم کور و فجایع مربوط به آن، و بوجود آمدن فرصت برای رژیم غاصب صهیونیستی را از نتایج اختلاف و تفرقه میان امت اسلامی برشمردند و گفتند: امروز، روز امتحان برای مسلمانان و دولت های اسلامی است، و ملت های اسلامی باید کاملاً هوشیار باشند.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به موج اسلام ستیزی که از جانب غرب بر ضد دنیای اسلام آغاز شده است، تأکید کردند: دشمنان غربی، شمشیر را بر ضد مسلمانان از رو بسته اند، بنابراین امت اسلامی باید عوامل اقتدار و توانایی درونی خود را تقویت کنند که یکی از مهمترین این عوامل، اتحاد و یکپارچگی و تمرکز بر نقاط اشتراک است.

رهبر انقلاب با اشاره به اینکه دنیای اسلام امروز تشنه ی حقایق قرآنی است افزودند: برخلاف گذشته که برجستگان دنیای اسلام برای رساندن صدای آزادی خواهی خود شعارهای سوسیالیستی و کمونیستی سر می دادند امروز از شرق تا غرب دنیای اسلام اگر کسانی بخواهند شعار عدالت، استقلال، آزادی و عزت را فریاد کنند شعارهای قرآنی را سر می دهند.

ایشان برگزاری جلسات و مسابقات قرآنی را وسیله ای برای نزدیک شدن بیشتر به حقیقت و روح قرآن کریم دانستند و خاطرنشان کردند: فراگرفتن معارف قرآنی زمینه ای برای رسیدن به سلامت، امنیت و عزت و سامان یافتن زندگی مسلمانان در سایه ی تعالیم قرآن است.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام و المسلمین محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گزارشی از تلاشهای این سازمان در جهت بسط معارف قرآنی و همچنین برگزاری سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم بیان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی حضور قاریان، حافظان و اساتید قرآنی از 70 کشور جهان را از نقاط برجسته این دوره از مسابقات خواند و گفت: سازمان اوقاف در یکسال گذشته به منظور توسعه و همچنین ارتقاء فعالیتهای قرآنی در کشور برنامه های متنوعی را در دستور کار قرار داده است.

 

 

 


مقم معظم رهبری , رهبری , آیت الله خامنه ای , اسلامشهر , اخبار اسلامشهر , خبر اسلامشهر , بیانات


[نظرات ۰]

خبرگزاری اسلامشهر:فشارها بر هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها برای تایید صلاحیت یکی از آقازادگان رد صلاحیت شده افزایش پیدا کرده است.

.


به گزارش  اسلامشهر نیوز به نقل از .رجانیوز، -  در حالی که هیات مرکزی نظارت بر شوراها در بررسی‎های اولیه خود برخی داوطلبان مرتبط با کانون‎های قدرت و ثروت را بدلیل  وجود مستندات قانونی رد صلاحیت کرده است، شینده‎های خبرنگار رجانیوز حاکی از آن است که فشارها برای تایید صلاحیت یکی از این افراد در آخرین ساعات رسیدگی به اعتراضات دواطلبان افزایش یافته است.

این در حالی است که مستندات هیات مرکزی نظارت بر شوراها برای رد صلاحیت این فرد غیرقابل خدشه بوده و این فشارها با اتکاء به برخی روابط سیاسی خانواده وی و برخی از چهره‎های صاحب قدرت سیاسی بر روی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها افزایش یافته است.
از سوی دیگر برخی از نمایندگان مجلس پس از اطلاع از افزایش این فشارها نسبت به این اقدام هشدار داده و اعلام کرده‎اند در صورت تایید صلاحیت فرد مذکور، اقدامات لازم را در صحن علنی پیگیری خواهند کرد.
 

مطالب مرتبط :  اسلامشهر , خبرگزاری اسلامشهر, خبر اسلامشهر , سیاسی , اانتخابات 92, انتخابات ریاست جمهوری , مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری , خبر های داغ ,خبر , حاشیه های انتخابات, انتخابات مناظره ها , سیاسی , مناظره ها , کاندیداها , خبر داغ   ,  شورای شهر تهران ,  شهر ,  شورای شهر  , انتخابات  

 

 


[نظرات ۰]

خبرگزاری اسلامشهر:

مرتضی طلایی لیست ائتلاف پیشرفت و عدالت ایران اسلامی را برای چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران با شعار «ایران سربلند، تهران سرفراز» اعلام کرد.

.


به گزارش  اسلامشهر نیوز به نقل از  فارس، مرتضی طلایی دبیرکل جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی در نشست خبری خود با اشاره به لیست ائتلاف این جمعیت برای چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: شعار ما در این لیست «ایران سربلند، تهران سرفراز» است که در این لیست سعی شده است از افراد باسابقه، متخصص، کارآمد و جهادی استفاده شود.

وی با اشاره به اصلی‌‌ترین و مهمترین برنامه‌های این جمعیت اظهار داشت: هدف اصلی ما در انتخابات تحقق حماسه سیاسی مد نظر مقام معظم رهبری است که برای رسیدن به این موضوع همه باید تلاش و همکاری کنند.

طلایی بیان داشت: ما باید انتخابات را به گونه‌ای برگزار کنیم که نقشه دشمنان را خنثی کرده و دوست‌داران انقلاب را شاد کنیم چرا که هر رأی ما یک تیر به سمت دشمنانی است که برای نبودن ما تلاش می‌کنند.

دبیرکل جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی در ادامه به لیست مد نظر این جمعیت اشاره کرد و گفت: در این لیست از آقایان و بانوان پرتلاش و باسابقه در حوزه مدیریت شهری استفاده شده است.

به گزارش فارس، لیست ائتلاف پیشرفت و عدالت ایران اسلامی با شعار «ایران سربلند، تهران سرافراز» برای چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران عبارتند از:‌ 1- مرتضی طلایی 2- معصومه آباد 3- مهدی چمران 4- سمیه بروجردی 5- محسن پیرهادی 6- رضا تقی‌پور 7- محمدودود حیدری 8-مهدی حجت 9- رسول خادم‌ ازغدی 10- علی اصغر خانی 11- رضا خدابخش 12- علیرضا دبیر 13- ابراهیم درستی 14- احمد دنیامالی 15- پرویز سروری 16- عباس شیبانی 17- محمدرضا طالبی‌نژاد 18- علیرضا علی احمدی 19- سعید غفرانی 20- امیر قاسمی 21-ابوالفضل قناعتی 22- حبیب کاشانی 23- حسین کلخورانی 24- هیربد معصومی 25- علیرضا مقدسی 26- سیدمناف هاشمی 27- حجت‌الاسلام عبدالمقیم ناصحی 28- عصمت ناظری 29- فاضل نظری 30- وحید نوروزی. 31- عشرت شایق

.


مطالب مرتبط :  اسلامشهر , خبرگزاری اسلامشهر, خبر اسلامشهر , سیاسی , اانتخابات 92, انتخابات ریاست جمهوری , مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری , خبر های داغ ,خبر , حاشیه های انتخابات, انتخابات مناظره ها , سیاسی , مناظره ها , کاندیداها , خبر داغ   ,  شورای شهر تهران ,  شهر ,  شورای شهر  , انتخابات  

 


[نظرات ۰]

خبرگزاری اسلامشهر:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پی درگذشت آیت‌الله حاج سیدجلال‌الدین طاهری اصفهانی پیام تسلیتی صادر كردند.

.


به گزارش  اسلامشهر نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران ، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پی درگذشت آیت‌الله حاج سیدجلال‌الدین طاهری اصفهانی پیام تسلیتی صادر كردند.

متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در گذشت عالم مجاهد مرحوم مغفور آیةالله آقای حاج سیدجلال‌الدین طاهری اصفهانی را به همه‌ی علاقمندان بویژه خاندان محترم ایشان تسلیت می‌گویم. ایشان پس از انقلاب نخستین امام جمعه‌ی اصفهان بودند كه سالها در این مسند ادای وظیفه نمودند و یكی از فرزندان ایشان به شرف شهادت نائل آمدند. از خداوند متعال مغفرت و رحمت واسعه و علو مقام برای آن مرحوم و فرزند شهیدش مسألت می‌نمایم.
سیدعلی خامنه‌ای
۱۳ خرداد ۱۳۹۲

انتهاي پيام/.


مطالب مشابه (کلید واژه ) :  

اسلامشهر , اخبار اسلامشهر , خبر اسلامشهر , مقام معظم  رهبری , اطلاعیه    , در گذشت , رهبری ولایت فقیه

 


[نظرات ۰]

خبرگزاری اسلامشهر:

قضاوت کمیسیون اصل نودم درباره عزیمت همسر و فرزند حمید بقایی مستند به گزارشی است که قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه از اداره جایگاه‌های دولت و دفتر رئیس‌جمهور اخد و به کمیسیون داده است..

.


به گزارش  اسلامشهر نیوز به نقل از «فردا»: در واکنش به تکذیب خبر سفر خانوادگی به نیویورک از سوی بقایی، کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، مستنداتی را درباره سفر سال ۹۱ رئیس جمهور به نیویورک به همراه جمعی از اعضای خانواده مسئولان منتشر کرد.

 

 متن کامل بیانیه کمسیون اصل نود به شرح ذیل است:

قضاوت کمیسیون اصل نودم درباره عزیمت همسر و فرزند حمید بقایی مستند به گزارشی است که قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه از اداره جایگاه‌های دولت و دفتر رئیس‌جمهور اخد و به کمیسیون داده است.

بر این اساس نام خانم طیبه ترکستانی در ردیف ۲۱ با گذرنامه سیاسی شماره ۹۰۱۰۷۳۳ و امیررضا بقایی در ردیف ۷۵ با گذرنامه سیاسی شماره ۹۰۱۰۷۳۳ در فهرست عزیمت کنندگان درج شده است.از سوی دیگر عدم تکذیب موضوع از سوی معاون امور مجلس ریاست‌جمهوری که در سه فقره نامه در تاریخ‌های ۱۶ مهر ۹۱، ۲۴ دی ۹۱ و ۲۴ اردیبهشت ۹۲ از آن مرجع استعلام و فهرست یادشده نیز ارسال شده بود، مؤید صحت گزارش اداره جایگاه‌ها به‌شمار می‌آید./

.


[نظرات ۰]

خبرگزاری اسلامشهر:

طرح جدید جریان فتنه و باند انحراف موسوم به طرح «سی‌دی قرمز» فاش شد.

.


به گزارش  اسلامشهر نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه اطلاع رسانی دانا، جریان فتنه و جریان انحرافی قرار است طی یک اقدام هماهنگ و برنامه های از پیش تعیین شده بزودی یک سی دی «سی دی قرمز» حاوی اسناد مجعول و مطالب ساختگی  علیه یکی از نامزدهای اصولگرا منتشر کرده و یکی دیگراز نامزدها را مورد حمایت قرار دهند.

این اقدام هماهنگ برای برهم زدن موازنه سیاسی و آرایش سیاسی انتخابات پیش روست.  خبرها حاکی از ان است که باند فتنه قرار است در دوسه روز مانده به انتخابات ائتلافی تاکتیکی را با جریان فتنه شکل داده و به سرعت از نامزدی خاص حمایت کنند تا میزان آرای وی را بالا ببرند.

چندی قبل نیز روزنامه  «بهار» با انتشار مطلبی برجسته  از سی دی قرمز سعی کرده بود  فضا را برای انتشار این سی دی افشاکننده آماده کند تا اهداف پیش بینی شده محقق شود.

بسیاری از تحلیل گران از مدت ها قبل نزدیکی دو جریان فتنه و انحراف را پیش بینی کرده بودند.

.


 جریان انحرافی  , اسلامشهر , اخباراسلامشهر  , خبر , خبر اسلامشهر ,  ,


[نظرات ۰]
پیرترین رزمنده دفاع مقدس مهمان امام و شهدا شد [ ]
تاریخ ارسال : ۱۳ خرداد ۱۳۹۲

خبرگزاری اسلامشهر:

«صفرقلی رحمانیان» پیرترین رزمنده دفاع مقدس که چند روز پیش به علت کهولت سن در بیمارستان بستری شد، ساعتی پیش به رحمت ایزدی پیوست و مهمان پیر و مرادش، امام خمینی (ره) و همرزمان شهیدش شد.

.


به گزارش  اسلامشهر نیوز به نقل از  فارس (باشگاه توانا)، «صفرقلی رحمانیان» معروف به «بابابزرگ جبهه‌ها» که از 9 روز پیش در بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) فسا استان فارس بستری بود، ساعتی پیش به رحمت ایزدی پیوست.

وی با وجود کهولت سن از سلامت جسمانی خوبی برخوردار بود اما کهولت سن و نارسایی تنفسی امکان ادامه حیات را از این یادگار گرانقدر دفاع مقدس گرفت.

او با اینکه سن زیادی داشت و بخشی از خاطرات دفاع مقدس را از یاد برده بود، اما وقتی نام رفقای شهیدش را می‌شنید، اشک می‌ریخت و از درون به یاد آن روزهای پرحماسه می‌سوزد.

 

به گفته علی رحمانیان، فرزند بابابزرگ جبهه‌ها، او آنقدر شیفته و مرید امام خمینی‌(ره) ‌بود که در نهایت در شب رحلت پیر و مراد رزمندگان، امام (ره) به دیدار حق شتافت.

 

 

مرحوم رحمانیان، وصیت کرده بود که پس از فوتش در کنار همرزمان شهیدش در شلمچه به خاک سپرده شود؛ اما تا امروز پیگیری‌های فرزندانش برای تحقق خواسته این پیرمرد مهربان و یار رزمندگان به نتیجه نرسیده است.

انتهای پیام/م

.


[نظرات ۰]